Ověřené členství a reputace

Navrh na zlepseni systemu reputace

Ahoj, slo by to systemu reputace nastavit filtrovani? Abych si u daneho uzivatele mohl zaskrtnou zda chci zobrazit vse-jen pozitivni-jen neutralni-jen negativni. Pripadne abych si mohl nastavit vlastni system razeni podle casu(jako je to ted)-od pozitiv po negativ-od negativ po pozitiv.

Ted je to jeste prehledne, kazdy tu ma nizke jednotky reputaci. Ale uz se pomalu objevuji uzivatele kteri maji desitky hodnoceni a clovek by si treba chtel vyfiltrovat jen negativy.

Diky.

Chtěl bych se zeptat jakým způsobem mohu své (registrované, ověřené) číslo účtu sdílet s protistranou v případě obchodu.
Řekněme že prodávám BTC a chci dát věrohodně najevo, že číslo účtu, který poskytnu, je skutečně to, které jsem si nechal ověřit. Přidám protistranu do Buddy listu… a poté mám udělat co?

Někde minulý týden jsem poslal peníze pro ověření, ale zatím nic, tak nevím, jestli je chyba na mojí straně či co… :confused:

Jedine ze bys neuvedl variabilni symbol. Prosim o doplneni cisla uctu (idealne na webmaster@bitcash.cz) - diky milane

Uz vim, ono mi to FIO zamítlo. Ale proč to tam nenapíšou. Zkusím to znovu

[EDIT]

Už asi tuším. Já FIO nepoužívám, ale měl jsem tam nějaký drobek. No a ono i když to vypadalo, že tam je, tak při odeslání by zůstatek klesl pod 100Kč a to u FIO nejde. .) Takže tak, tak je to odesláno z mBank, tak to snad už dorazí. :slight_smile:

Souhlasim, kdyby mel kazdy jen jeden ucet, bylo by to idealni. dobra je informace o reputaci a obchodech, nejaky takovy system hodnoceni jako na ebay je potreba. (hlavne aby to nedopadlo jako na Aukru-tam je to hruza a uzivateli je to k nicemu).

poplatek je fajn, ale pokud bude chtit nekdo ukrast moje penize, pak ho toto neodradi, jen to bude mit o trochu tezsi, napada mne nekolik zpusobu, jak to provest, napriklad s doklady na nejakeho bezdomovce bydliciho na obecnim urade, atp.

Proste se vzrustajici castkou roste riziko, bohuzel.

Mozna obchody nad urcitou castku by mely mit jeste nejake overeni, melo by to byt nekolikastupnove, nebo by bitcash.cz mohl nabizet vyporadani obchodu za poplatek - obchod se vyporada automaticky az potom kdy obe strany zaslou penize na bitcash ucet, podobne jako na bitcoinlocal.com
atp.

uzivatele si musi uvedomit, ze to ze nemuzou pristupovat pres TOR, ze nebudou anonymni je hlavne pro jejich bezpecnejsi smenu bitcoinu.

byl bych pro to, aby bitcash.cz omezilo anonymitu co nejvic (pochopitelne tam kde to ma smysl, napr. ve smenarne, v penezence, apod), tim ze se sem omezi pristup ruznych individui, ktere mohou mit napr. problemy s porusovanim zakonu v CR (byt to jsou treba spatne zakony), tak tim se zaruci bezproblemovejsi provoz pro ostatni uzivatele, jakoz i klidnejsi spanek provozovatele bitcash.cz (pokud to neni nekdo jako Trendon)
Mam timto na mysli prikladne naseho kamarada Trendon Shavers z Bitcoin Savings and Trust anebo jine pripady https://bitcointalk.org/index.php?topic=83794.0

pekny den vsem

Chcem sa spytat, ako rychlo bezne trva overenie uctu. Peniaze som posielal vcera (na SK Fio ucet)
A inak, velmi si cenim napad s overovanim uctov a jemne oddelenie od bezneho fora - hned sa citim bezpecnejsie :slight_smile:

Som tu novy ale mala poznamka k tym uctom v Banke.

Mate pravdu, ze banka komunikuje resp. musi komunikovat s organmy cinnymi v trestnom konani je tu vsak aj ina moznost.

Ak Vas niekto podvedie mozte sa branit aj nepriamo. Meno sice nemate ale mate cislo uctu. Na ucet zaslete peniaze z uctu v banke, staci mala ciastka. Nasledne pridete do banky a vyhlasite ze platbu ste zaslali omylom na iny ucet ako ste chceli. Banka vyzve majitela uctu na to aby platbu vratil. Ak nereaguje neche vratit poskytne Vam udaje o danej osobe a vy uz ju mozte zalovat na sude o bezdovodne obohatenie (prevod na jeho ucet v banke) a zalovat aj za vydanie obohateni/sposobenu skodu pri BTC tranzakcii.

IMHO nesmysl, banka vám bez příkazu policie NESMÍ sdělit údaje o majiteli účtu. To zda jste tam něco poslal omylem nebo ne nehraje roli.

Hawk: zakon a smernica EU hovoria jasne:

§ 92 zakona o bankach v SR

(1) Banka a pobočka zahraničnej banky sú povinné aj bez súhlasu klienta poskytnúť údaje na identifikáciu tohto klienta, údaje o čísle jeho účtu a údaje o platobnej operácii na základe písomnej žiadosti osobe, ktorá odovzdá banke alebo pobočke zahraničnej banky písomné vyhlásenie, že

a) v dôsledku chyby pri vykonávaní platobného alebo zúčtovacieho styku utrpela majetkovú ujmu, ktorá spočíva v prevode a pripísaní jej patriacich alebo ňou spravovaných peňažných prostriedkov na účet klienta a

b) na vymáhanie takto vzniknutého bezdôvodného obohatenia sú nevyhnutné údaje na identifikáciu tohto klienta a údaje o jeho účte, na ktorý boli pripísané peňažné prostriedky v dôsledku chyby podľa písmena a).

Pre Cr este pozriem a postnem to tu.

Okrem ineho sa uz pravu nejaku tu dobu venujem, posobil som aj v Banke a zakladal platobnu instituciu a instituciu el. penazi v SR

Znenie ceskeho zakona o bankach

§38 ods. 6 v dostupnom zneni (Hlavne druha veta)

(6) Banka je povinna i bez souhlasu klienta sdělit osobě oprávněné za účelem výkonu rozhodnutí nebo daňové exekuce bankovní spojení svého klienta, tedy číslo účtu, a identifikační kód banky nebo pobočky zahraniční banky a identifikační údaje o svém klientovi, který je majitelem účtu. Stejná povinnost banky platí i ve vztahu k osobě, která prokáže, že v důsledku vlastní chybné dispozice bance nebo pobočce zahraniční banky utrpěla škodu a že se bez tohoto údaje nemůže domoci svého práva na vydání bezdůvodného obohacení ve smyslu občanského zákoníku. Za podání informace náleží bance úhrada věcných nákladů.

Hmm, asi máš pravdu, například viz zde:

IMHO velký security fail. Pošlu na 10000 účtů 1 Kč a ti majitelé, které banka vyzve a korunu mi nevrátí, o nich mi banka sdělí údaje. Celkem lacino vytěžená data.

No a kedy ma teda admin overí? :slight_smile:

Pokud jde o overeni uctu k odemceni vsech sekci portalu, vse je automaticke.

Platba z Fio cz - behem 15-ti minut
Platba z jine ceske banky - behem 24 hodin
Platba ze zahranicni banky - behem 3 pracovnich dnu

Pokud to trva dele znamena to ze chybi identifikace platby ci jiny zadrhel a v tom pripade staci zaslat detaily platby na info@bitcash.cz
Dekuji.

Díky Carlosi,
ja teda skontrolujem, či som to poslal určite správne.
Posielal som zo slovenského účtu na slovenský Fio účet.

Ja som zaslal pred chvilou 3€. Ide do zo Slovenskej sporitelne, takze to dojde az zajtra. Carlos mam vsak PRTscreen tak ak mi napises v PM mail tak ti ho zaslem. Dik

Jako další z výhod mají nyní ověření členové možnost využívat bitcoin peněženku Bitcash zcela zdarma (jak odchozí tak příchozí bitcoin transakce).

No ja som poslal peniazky uz pred viac ako tyzdnom a overene clenstvo nikde, viete mi s tym pls. pomoct. Dik

nejak mi unika pointa - z ceho se pak zaplati poplatek?

Ucet je nyni overen. Platba postradala Variabilni symbol pro rozpoznani uzivatele.

Obvykle zpracovani platby je v ramci ceske banky 1 pracovni den, v ramci zahranici (vc. slovenska) 3 pracovni dny. Pokud uplyne tato lhuta a vas ucet neni stale overen, kontaktujte nas okamzite na emailu info@bitcash.cz. Veskere rucni overeni se snazime cinit promptne.