Placená SMS -> BTC


#1

Máme možnost rozjet službu koupě Bitcoinů za PR SMS. Provize operátorů jsou ale extrémní, takže výsledek bude extrémně nevýhodný. Mělo by to smysl? Vzhledem k rychlosti platby skrz SMS využití vidím spíš v testování… Někdo kdo nemá zkušenosti si může zkusit poslat bitcoiny skrze síť apod.

Příklad konverze:
Aktuální kurz je 1 BTC = 12.50 BTCUSD (= cca 265 BTCCZK)

Při zaslání PR SMS v hodnotě 79 Kč vč. DPH by si zákazník zakoupil 0.113 BTC.

Cena by byla vysoká, výhodou by však bylo doručení Bitcoinů do peněženky během několika vteřin od přijetí SMS.


#2

Existoval projekt dialcoin.com, ktery tohle resil celosvetove. Jak se muzes presvedcit, uz neexistuje. Vzal bych si z toho ponauceni :-).

Existuji dva problemy:

a) Jak rikas, cena za bitcoin je naprosto mimo realitu.
b) Kdo realne potrebuje nakoupit 11 bitcentu?

Podle me to smysl nema.


#3

business plan s takovouhle pruhlednou nenazranosti nema smysl


#4

1 BTC za 699 Kč nekoupí ani úplný blázen.
Pokud chceš s BTC obchodovat v ČR, udělej spíš burzu jako MtGox apod. Hodně lidí v mém okolí odradila od koupě angličtina a nutnost se registrovat u zahraničního subjektu.


#5

Nejde o moji nenazranost, jde o operatory a dph kam jde cca 75% z nominalni vyse sms…
Co se tyce business planu tak opravdu pro penize delam jiny veci :roll_eyes: nez halere z SMS :slight_smile:


#6

jak moc je náročný udělat to samý, ale s platební bránou pro karty ? člověk to vidí v lecjakym e-shopu, i kdyby byla provize 5-8% za použití 3rd party brány bylo by to pořád mnohem zajímavější nebo ne ? :slight_smile: sms nebo karta, ani jedno neni uplně anonymní… čili vyšlo by to podobně…


#7

Karty jsou bez sance, existuje moznost stornovani/reklamace platby.


#8

jasny, na to sem uplně zapomněl…


#9

Lokální CZK burza by tu měla šanci. Zautomatizoval by se prodej který se teď řeší pouze přes fórum. Výhodu by z toho měly jak prodejci (šance na lepší cenu), tak nákupci (šance na lepší cenu), tak provozovatel (provize).


#10

to by bylo asi nej, mtgox je krize, bitstamp je super, ale něco v czk jakožto další konkurence by bylo fajne :slight_smile:


#11

chlapci dejte mi cas, mam neco takoveho v planu :clown_face:


#12

super ať se dílo daří… :slight_smile: můžu li podotknout, výplatu czk nech grátis z nějakýho bezpoplatkovýho účtu, provizi podobnou jako má bitstamp/mtg/btce a máš vyhráno :slight_smile:


#13

rozhodně to nebylo nijak mířeno proti tobě. Byla myšlena nenažranost operátorů, potažmo operátorů placených SMS, kteří kolikrát inkasují přes 80% ceny SMS.