Poplatek za spam blockchainu?


#1

Od kdy je v Bitcash peněžence poplatek za příchozí platby menší než 0,01 BTC? Přišlo mi 0,004571 BTC a okamžitě mi bylo 0,004571 BTC strženo jako “Poplatek za spam blockchainu”. Ne že by to byla nějaká extra velká částka, ale docela mne to naštvalo. Minulý rok bylo vše bez poplatků a jelikož nesleduji pravidelně fórum, zavedení poplatku jsem vůbec nezaregistroval.

Jde někde nastavit upozornění (pm, email), které by mi chodilo, když se změní poplatky na Bitcash? A nebo opravdu musím sledovat každý den fórum?

Předem díky za odpovědi.


#2

Info je agregovane v sekci poplatky primo pod zalozkou penezenka (https://bitcoinforum.cz/wallet/index.php?action=poplatky&s=) …

dale zde v prvnim prispevku https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?s=&threadid=754

zda se mi to dostatecne transparentni

Ta zmena probehla jiz pred hodne dlouhou dobou - https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?postid=7409#post7409 (duben 2013)


#3

Jasně, v peněžence to je a ve fóru taky. Jenže to je právě to, co mi trochu vadí. Musím pravidelně koukat na fórum a na stránku s poplatky, jestli se náhodou něco nezměnilo. V bance přece taky každý den nekontroluji sazebník, jestli náhodou něco nově nezpoplatnili.


#4

V bance možná nekontroluješ sazebník každý den. Mě posílají z banky nejméně jednou za rok o kolik změnili poplatky a stejně to nečtu, protože to je značně nepřehledné. Tím chci říct, že i já chápu Tvé rozladění, ale pochopme, že každý musí z něčeho žít, provoz tohoto serveru taky něco stojí a nikdo to nemůže dotovat. Rozhodně ale máš pravdu, že by bylo hezké, kdyby info o poplatcích chodilo do PM.


#5

Ale no tak, děláš jako by se tady poplatky měnily každý den. V bance když změní poplatky tak to taky zjistíš nejdřív až ve výpisu a kdo ví jestli.
Tam jim taky píšeš, že přeci nebudeš každý den sledovat sazebník? :space_invader:


#6

2 davler:
Budeš se divit, ale když v bance mění poplatky, tak to dávají vědět dokonce předem a to např. emailem, nebo zprávou, která se ti objeví v internetovém bankovnictví. A kdyby zavedli poplatek aniž by mne informovali, klidně bych jim napsal, že se mi to nelíbí.

Mně ani tak nejde o těch cca 25 korun, tak si prostě nedám jedno malý pivo, ale o to, že když se mění poplatky, tak by bylo hezké, kdyby chodilo nějaké upozornění. To je vše, o co mi šlo.

Odpovědi na dotazy z úvodního příspěvku jsem dostal, takže osobně považuji vše za vyřešené. Díky.