Poradíte kvalitní českou bitcoin směnárnu?

poradite ? sháním kvalitni ceskou bitcoin smenarnu

mate nejake zkusenosti?
Dik
Mirek

Co třeba ta, na jejíž reklamu tu právě koukám, tj. Simplecoin.cz? :c) Zkušenost čerstvá a v pohodě. Trochu mě teda zaskočilo to, že používají jen jednu bitcoinovou adresu…

Se simplecoin mám zkušenosti 2 roky a maximum spokojenosti, rozhodně doporučuji:) Kdyby nevyhovoval kurz, můžeš zkusit štěstí na bitstocku, občas se tam dá nakoupit za dobré ceny (ale chce to trpělivost).

Jinak kdybys chtěl individuální kurz klidně se mi ozvi do PM, rád koupím/prodám btc přímo.

diky moc za info
5a77fb12276aa

https://www.walletexplorer.com/wallet/SimpleCoin.cz/addresses
https://www.walletexplorer.com/wallet/SimpleCoin.cz-old/addresses
https://www.walletexplorer.com/wallet/SimpleCoin.cz-old2/addresses

Mají jich povícero:)

Tak mi právě přišel mail, že moje oblíbená burza bitstock ukončuje svou činnost. Je ještě něco jiného pro směnu na CZK kromě simplecoinu? Docela by mne zajímal důvod, proč to zabalili - dle objemů jim to něco nést muselo…

Údajně udělali za celou dobu obrat jen 35M Kč, což je vážně nic (zisk do 700k – při započtení objemových slev z obchodování ještě míň).

Směňovat se dá v podstatě na libovolné burze, ale pokud jde o něco jednoduchého a bez nutnosti nějakého ověřování (ono ve směru BTC→CZK taky proč, že), tak moc o dalších nevím. Vím ale o jedné službě (TBA), která k tomuhle účelu půjde taky použít.

Podle mně to byl mix několika důvodů:

  • minimum uživatelů
  • žalostný zisk
  • podvodníci etc
  • nechuť pokračovat, nedostatek času věnovat se burze
  • kontrolní hlášení DPH
  • amatérismus, bugy v systému
  • finanční problémy + nedostatek kapitálu

Něco jde vyvodit i z mých problémů s bitstockem. Z jedné komunikace s nimi:

“Pripoustim, ze konverzace mohla byt z nasi strany vedena v mene utocnem duchu, jedna se o dusledek nekolika “kauz” ktere musime jakozto bitcoinova burza resit a je to proste napor na nervy, psychiku a clovek otupi.”

Před měsícem mi poslali mail, že před rokem a čtvrt mi poslali na účet něco co neměli a teď to chtějí zpět:) Na dotaz jakým způsobem to vedou účetnictví mi raději nic neřekli.

Tušil jsem že to zabalí už když zdražili poplatky. Podle mě to bylo neplánované a jednalo se o poslední možnost jak snížit ztráty.

Není to tak dlouho co měli takový zajímavý bug, že všem připsali znovu všechno co poslali od listopadu. Pár lidí toho stihlo zneužít a asi nakoupili za neexistující peníze:)

Pochybuju, že jsem byl jediný po kom chtěli peníze. Tam muselo být tolik problémů, že to chlapci asi psychicky nedali…

Loni s velkou pompou chtěli expandovat a hledali investora. Asi nenašli:) Jen je škoda že to balí úplně a třeba to někomu neprodali kdo by to rozjel.

Jinak za nějakých cca 5000 Kč měsíčně hrubého zisku na 1 společníka to asi moc nedává smysl provozovat.

1 Like

Z diskuze pod článkem, zda jde o autentickou odpověď od bitstocku uživateli nevím, ale podle zkušeností by to mohlo být od nich.

Nebyl jsem tak daleko od pravdy:D

1 Like

Coinmate.io má mnohem lepší ceny než simplecoin. (menší spread) No ale nevim jak dlouho trvá verifikace. Není to tak rychlé jako u simplecoinu.

Srovnavas nesrovnatelne… coimate.io je opravdova burza (nakupujes od jinych ucastniku burzy, mas tam kredit jak czk tak btc a okamzite transakce v realnem case)… kdezto simplecoin je smenarna (nakupujes primo od smenarny, zadny kredit, jen jednorazove transakce na ktere si pockas nez se vyridi)

kamarad se nedavno registroval na coinmate a maji to ted pres IDNOW. umi precizne anglicky a rikal ze mel co delat aby se s nimi domluvil:)
https://www.idnow.eu/products/idnow-video-ident/

je to rychle na 5 minut, ale chce to mit kvalitni webku a rodileho mluvciho po ruce:) jeste ze jsem tam uz od zacatku, s psanou anglictinou no problem ale nedal bych to:)

naproti na simple se s tebou bavi cesky (coz support coinmate taky - ale overeni je pres 3. stranu) a kdyz pozadaji o dolozeni totoznosti tak je to skoro obratem a spociva to v uploadu obcanky, druheho dokladu+vypisu z uctu.

Jo IdNow funguje. Tento týden s tím měli problémy ale v pátek to zdá se vyřešili a verifikovali mě za 5 minut! Nojo vidim, že oproti simplecoinu mají omezený max volume na ten quick buy a quick sell, ale i tak pro menší než statisícové sumy se to asi vyplatí víc.

Zdá se, že bitstock.com je nyní pod křídly Martina Stránského (wBTCb.cz, s.r.o. / Digital Financial Services s.r.o.), stejně tak jako Easy Coin a bitcoin automaty. Menší akvizice :slight_smile:

https://www.wbtcb.com/cz/virtualni-meny

Je jasný, že burzu nemá význam dělat polovičatě. Ale ten model kdy nelze obchodovat v reálném čase, protože obchodní účet neobsahuje bitcoiny je poměrně zastaralý a těžko může do budoucna obstát (už kvůli poplatkům, které se počítají z obratu a ten je u tohoto modelu nízký).

Ta burza bitstock (market.bitstock.com) pořád funguje, jako že bez problému vyplácí, přijímá atd.? Dřív jsem tam sice obchodoval ale to už je spousty let a pak to nějak změnilo majitele a adresu tak jestli tu s tím nemá někdo čerstvou zkušenost?

1 Like

Funguje bez problému, minulý týden 2x nákup a vše proběhlo tak jak to mají nastavené.

1 Like