Proof of Capacity: Těžení pomocí HDD (BURST)

burst
proof-of-capacity

Muzete mi prosim poradit:

1. Je mozne generovat “ploty” na jinem PC s 280X a posilat je po siti na datove uloziste?
  2. Je po vygenerovani a zaplneni vsech disku jeste potreba graficka karta nebo proste “ploty” uz jen lezi na ulozisti?
    Diky

Bez problemu… ale vzhledem rychlosti pouze po ethernetu (gigabit vyhodou :))

Nasledne neni potreba - uz je to jenom o HDD a cteni z neho (na to se vyuziva jen CPU).

Cau, Ano po síti to de. Ještě poprosím carlose o kontrolu mého configu. Není mě jasné co je to za hodnotu
následující po čísle účtu.

Čau, po síti to taky de. Zkouším jenom wifi, proto je rychlost pravděpodobně nižší.
Ještě poprosím carlose o kontrolu configu. Nevím co jaká má být hodnota která následuje po čísle účtu.

Screen
5a77ee98e7513

Super, mas to paradne nakonfene …

To posledni cislo (u tebe 1024) je intenzita… Podle toho je responzivni prostredi Win… cim vyssi, tim vic to grafice naklada…

To predposledni cislo (u tebe 256) s tim zkus zaexperimentovat… Zkusil bych 64, 128 a 256 porovnat… Obvykle je 64 nejrychlejsi…
3072 mas spravne podle MB pameti…

Co ze to je za grafiku? Tech 300 nonces/min vypada na nejaky low-end (nic osobniho).

No je to R9 290. Myslím že je to Wifinou ne?

Pri tom plotovani (gpuPlotGenerator) se jen zapisuje na disk, nic se ze site necte…
Podle mne R9 290 by mela mit podstatne vetsi vykon (radove tisice nonce/minute), i kdyz vidim ze ma dve jadra, takze by mohlo jit zapojit obe (to ale netusim jestli je podporovano)…

Take je otazka jestli to zobrazuje spravne vypocet nonce/min… Je dobry se pro kontrolu podivat kolik ti to vygeneruje fyzickejch dat - rekneme mereno v GB/minutu nebo hodinu… Myslim ze tak 100 GB / hodinu je nizsi standard…

jenom pro zvedavost 3 MB pameti na GPU je low cost ???

Rychlost je 17500 nonce/min. Měl jsem špatně zadanou cestu.

Takze tak :slight_smile:
5a77ee9f4665c

Da se nejak zpetne zkontrolovat-overit, jestli jsou data vygenerovany spravne? Jestli treba 20% dat neni spatne vygenerovanych apod.
Diky

Pokud vim tak ne “user-friendly” cestou…
Bud poznas ze nejsou errory pri cteni/tezbe (java hned zacne kricet).
Anebo tak ze vygenerujes soubor se stejnym pocatecnim a koncovym nonce a nasledne porovnas (diff) s puvodnim.

A dalsi vec: na btctalk se vede cela diskuse, zejmena jestli jsou gpu ploty stejne kvalitni jako cpu ploty. Par lidi tvrdi ze cpu jsou lepsi.

Dnesni novinka Burst se obchoduje i na bittrex!

https://bittrex.com/Market/?MarketName=BTC-BURST

Za stovku si koupim;)

Burst lze ziskat i bez tezeni pomoci HDD.

Burst lze tezit i pres ASIC zarizeni nebo klasickou cestou na grafickych kartach (SHA256 nebo Scrypt) pomoci http://burstmultipool.com/

Cena Burstu na burze trochu klesla (o cca 25%, ted je last_trade nejakych 147 satoshi), coz je negativni, nicmene pozitivni je ze obtiznost prilis nestoupla (narust tam prakticky neni viditelny - alespon zatim). Na to jak je thread na btctalk navstevovany jde asi o to, ze instalace a zprovozneni plotu a minera je pomerne slozite.

Prosím tě, píšeš že soubor stačí simlinkovat do adresáře mineru. Jedná se o přesunutí tohoto souboru do složky /plots? Dík

Prave ze symlink je jen symbolicky odkaz… funguje na linuxu a na windows je pod NTFS tez: http://en.wikipedia.org/wiki/NTFS_symbolic_link (prikaz mklink)

No jo já jsem z toho už… spostím cmd dám příkaz mklink a co dál.
Pořád nechápu, jak ten naplotovaný soubor nalinkovat do adresáře mineru. Musí se vytvořit nějaký config soubor.

To bych taky rád přesně věděl …
sleduju … :slight_smile: