Proof of Capacity: Těžení pomocí HDD (BURST)

burst
proof-of-capacity

Ten blago minér mi s dev2 poolem nejel vůbec (sice dělal že dostává shares ale ve skutečnosti nedostával)…

A ten javovskej byl neuvěřitelně pomalej (načítal plot cca 3x pomaleji) + zatěžoval značně CPU. Zlatý Céčko! :star_struck:

Takže jsem zůstal u solo…

Podle mne pokud celý plot nenačteš do 20-30 sekund, můžeš přijít o značnou část deadlines (a bloků)…

mám ploty po 1.2TB s 16k stagger size a všechny disky se stihnou přečíst kolem těch cca 20-30s, občas i pod 15s. A to mám ještě jeden disk prasácky v usb 2.0 portu :slight_smile:
přeplotoval jsem první ploty z 4096 na 16k právě z důvodu snížení potřebného času a zátěže disků. fakt na tom záleží docela dost…

Je to tak, na to jsem použil ten optimizer kdy stagger byl v podstatě roven počtu “sektorů” v plotu… čili řádově statisíce. Vliv na rychlost načítání byl enormní. Vyrobit to ale trvalo strašně dlouho a znova bych to nechtěl podstupovat :)…

Jaká je tedy optimální velikost plotu na jednom disku? Co se stane, pokud mám velký plot např. 4TB, 2Tb …?

Na čem závisí velikost stagger size? Děkuji.

řekl bych že optimální velikost plotů se liší dle dostupné ram. java miner to při hraniční velikosti nemusí ustát, c miner vydrží víc, není tak náročný na paměť. při 8GB paměti jsem neměl problém s 2.7TB plotem. 4TB disk ale už padal a nakonec jsem vše předělal na soubory po 5M noncí, tedy cca 1.2TB a je to velmi stabilní i na javě :slight_smile:

velikost staggeru závisí na nastavení plotteru :slight_smile:
s gpu plotterem jsem měl problém s nastavením vyšším než 5k (280x), možná špatný plotter (je jich více), nevím. každopádně na janrorově cpu plotteru jde nastavit víc a s podporou AVX a AES-NI dosahuje téměř rychlosti toho gpu plotteru co jsem zkoušel. teoreticky by měl stagger být roven dvounásobku ram (readme).
stagger size se dá dále měnit a se soubory pracovat pomocí dcct plot optimizeru.

Ty nároky na RAM mi nějak nesedí.
Těžímna OS: CentOS, Debian, 2x 4TB a 2x 3TB HDD, 16GB RAM.
Miner: burst-miner-r4-linux64, maxBufferSizeMB: 1024. Vytížení operační paměti je někde kolem 2,5GB.

Tedy čím větší stagger size, řekněme 10G. Tím vyšší rychlost načtení plotu a menší zátěž pro disky?

Ploty jsem tvoril cca 200 GB a s pameti u c-ckoveho mineru nebyl absolutne problem (workstation s 4GB ram)… jsem presvedcen ze by zvladl i vetsi ploty (jak jsem rikal u mne stagger mel stejnou velikost jako pocet sektoru/nonci v danem plotu)

Cim vetsi stagger tim lip jelikoz disk mene seekuje… setri ho to a je to rychlejsi…

2secondsout:
ale jo, ty 4 spuštěné instance java mineru na w8.1 spolknou kolem 6-7GB jako nic…
neni linux jako windows, neni miner jako miner… chodit mi ten Blago bez potíží, taky si moje RAM odpočine.
resp. jestli jde o ten stagger size a dvojnásobek paměti tak to se vztahuje k tomu janorovu plotter sw…

//edit: já na ty soukromý zprávy fakt odpovídat nemůžu… :slight_smile: navíc si myslím, že řešení těchhle věcí v diskuzi je přínosnější pro ostatní, kteří by mohli mít stejný dotaz, takže:

po zběžném nahlédnutí do readme (tenhle plotter sw neznám) se mi zdá, že jestli jsou v device.txt nastavené hodnoty správně (od oka ano), neměl by být problém, batch soubor nevypadá nijak divoce… bylo by dobré vědět, co to dělá/nedělá (co to vrací za chybu?) až dorazím domu, mrknu na to naživo

Ahoj, jdou optimalizovat soubory na disku nějak hromadně? Myslím tím vytvořením nějakého .bat souboru. Momentálně to dělám plot po plotu. Je to hodně zdlouhavé, pokud je jich hodně. Pro optimalizaci používám: https://www.dropbox.com/s/xj4mzvkjlyg0c2l/merge.zip?dl=0

Urcite… na vsechno jsem mel bash scripty s for smyckou…

Můžeš prosím nahodit jak to má vypadat? Dík

GpuPlotter

Merge / Optimizer

https://www.cryptocoinsnews.com/cryptocurrency-burst-makes-smart-contracts-reality-happened-ethereum/
BURST přichází se smartcontracty v blockchainu

Zdravím,

mám mycloud od WD a 5 volných tera. Nenašel by se někdo kdo by mě spravil Burst, strávil jsem tím pár hodin a efekt 0 :frowning:

Samo, že né zdarma :slight_smile:

Kdyby se nikdo neozval, vic se rozepis co a jak jsi zkousel a kam jsi dospel, treba to dame dohromady…

Vtipny jak Burst podporuje “arbitrary message” v blockchainu a lidi to pouzivaji jako reklamni spam :wink:

Ted mi dvakrat prislo:[quote]
Hi, I saw that you are solo mining, … Have you considered to use a pool instead? Please give our pool a try: http://mininghere.com:8001
[/quote]

Nastesti minimalni poplatek za transakci je 1 Burst, takze imho nehrozi ze by se z toho stal fenomen jako emailovy spam ;)) Jakmile stoupne cena burstu bude to draha sranda …

Mimochodem vypada to na slusny narust obtiznosti a vykonu site v poslednich dnech - cca 12+ Petabytes… http://burstcoin.eu/charts/estimated-network-size

To ten posledni narust ceny na burze vylakal nejake minery…

Ahoj, poradite me s plotovanim ? nak v tom plavu, jde me o ty parametry a hlavne jak nazvat dalsi plot soubor. Priklad :
ted plotuju : ADRESABUERST 0 1050000 1000
a jak dalsi plot ? zacatek take 0 nemo 1050000 a delka 1050000 pokud chci stejnou delku ? a dalsi zacit 1050000+1050000 tedy 2100000 ?
dik moc za radu

0 1050000
1050000 1050000
2100000 1050000
… 1050000

(prvni parametr je offset, druhy pak delka / pocet bloku)