První nákup bitcoinu - co obnáší?

burza
bitcoin
směnárna

#1

Zdravím borci, poslední dobou jsem se celkem zajímal o bitcoin a měl bych zájem do toho třeba 300,- investovat, dá se podat inzerát třeba tu a s někým se napřímo domluvit nebo musím do nějaké mezinárodní směnárny a tak? Díky moc za všechny reakce.


#2

Tak castka 300 Kc asi je tak zanedbatelna ze to nikoho ze zdejsich obchodniku zajimat nebude (kvuli deseti korunam si s tebou asi nikdo dopisovat nebude). Takze pro tebe je mozna nejschudnejsi cesta bitcoinovy bankomat ktery byva v ruznych vetsich obchodnich centrech.

https://www.wbtcb.com/cz/bitcoinmaty


#3

Nutno dodat že bývají chvíle kdy jen poplatek za odeslání btc (=jeho použití) je stejný nebo i vyšší jako částka jakou chceš do btc investovat…

Doporučil bych spíše nějakou levnější měnu třeba IOTA ta stojí kolem 4 usd. Nebo LTC ten je proti btc porad “levny” i kdyz je ted hodne vysoko.


#4

napriklad v nejvetsi ceske smenarne ti prodaji az od 11 tis kc:)


#5

Tohle je docela paradox… Lidé nechtějí vlastnit nějaké desetiny nebo setiny bitcoinu, protože chtějí mít alespoň jeden “celý” bitcoin. Jenže bitcoin je drahý, tak si raději koupí litecoin nebo ripple… Moc tuhle logiku nechápu, stále je bitcoin vlajkovou lodí kryptoměn a má podle mne největší síťový efekt a potenciál. Má kolem sebe nejvíce vývojářů a nejvíce akceptujících obchodníků. Jestli se má objevit její vyzyvatel, pak bude muset nabídnout něco opravdu o krok napřed.

A ještě další věc: aby si člověk nakoupil alt-coiny, stejně je imho nejsnazší si nejdřív koupit btc na nějaké zavedené burze (bitstamp.net) a pak pomocí těch btc nakoupit na nějaké altcoinové burze (poloniex.com) svého favorita.