Ramirezuv koutek exoticke eletroniky

Po dlouhem usili se mi podarilo syntetizovat a hlavne rozbehnout hasher v jednom cipu. Je to absolutne neoptimalizovane a vali to zavratnou rychlosti 3,7 - 4,6 Mhs :ghost:

Nejdriv jsem si myslel, ze to vubec nefunguje, ale pak na mne po dlouhe dobe vybaflo to share :smiley:

V tehle podobe to na jeden hash potrebuje 2 * 64 taktu, kdyz se to pak optimalizuje, tak by se to melo zrychlit … pokud tomu dobre rozumim, tak 64 krat.

moloděc ! :slight_smile:
5a77857983bd6

uz mam TRI share :smiley:
5a77857a22258

Tak uz mi to hashuje cca 10-15MHs, pri unrolling 3 a clk 100MHz.
Rychlost a napeti stoupa :wink:

Bravo, jen tak dál :wink:

Dneska 50MHs … zacinam si hrat se Synplify … ale je to spanelska vesnice zatim :frowning:

to je tak zajímavé.škoda že si to neumím nijak představit.To je jako normální čip?a jěště 10x tolik a nahradí to GPU?.dál se už nemám ptát že?

ale ptej se :slight_smile:
to je cip co je na lancelotu, jeden lancelot ted tezi touto rychlosti :slight_smile:
zkousim se naucit pracovat s prostredim, v nemz se programuji FPGA a treba z nej vymacknout jeste neco navic :smiley:

Ciste ze zvedavosti - kolik to ma radku kodu (nebo kb) ta implementace miningu ? :slight_smile:

To s cim si ted hraju ja ma cca 25kB kodu. Lancelot bude o neco malicko vetsi.

Tak ted cca 100MHs pri 100MHz frekvenci clock. Podle software lze pretaktovat na 135MHz … cemuz by melo odpovidat stale jeste 0 hw errors. Mozna by to slo jeste i o neco vyse.
Obsazeni cipu pri implementovane seriove lince, logice, 1 hashovacim jadru je cca 27% slice registers a 41% slice LUTs (z toho cca 20% hashovaci jadro) … takze optimisticky by mely jit implementovat tri jadra o vykonu 135MHs coz dela 405MHs v jednom cipu, 810MHs v Lancelotu … uff, znovu rikam TEORETICKY :smiley: :smiley: :smiley:

Ramirezi, nevím, zda jsi četl o FPGA kódu od uživatele eldentyrell. Vloni udělal tricone mining, kdy do 1 FPGA právě rozvinul 3 jádra SHA256. V té době byl nejrychlejší, prodával to stylem že si bral procenta z vytěžených share (zajímavý model). Určitě by to mohla být dobrá inspirace pro další vývoj.

No ted jsem si to nasel ten thread, kdyz o tom pises. Nevedel jsem o tom. Je docela zajimave, ze to neni rozsirene vsude, v lancelotech, v zetexech … musim si najit cas a procist si ten thread. Model je to zajimavy, ale nevim, jak to mohl mit osefovane, aby ho lidi neojebavali.

Hezký jen se bojím, jesi nebude potřeba moc těch LUT navíc. Protože pokud dobře chápu co tu píšeš tak 27% registry to by se tam třikrát vlezlo, cca 20% LUT na hashovací jádro a 20% LUT na ty blbiny okolo (řídící logiku a sériovou linku) a otázka za gigahash zní, jestli přidáním jader nenaroste velikost těch zbylejch věcí…
No ale možná to bude zářnej příklad situace kdy si teorie při střetu s praxí nerozbije hubu :wink: :smiley:

No, mam k dispozicii i syntezu jen vlastniho jadra. Z tech 27% je jadro jen cca 5+%. Muzes posoudit sam: http://img836.imageshack.us/img836/8206/planahead.jpg
Cervene IO 305% je zpusobeno tim, ze syntetizer premapoval vstupni 512bitovy buffer do hashovaciho jadra na fyzicke piny cipu, a ten jich ma k dispozici pochopitelne mene. Nicmene predstava o obsazeni slices se z toho nejaka udelat da … no, uvidime :wink:

No pokavad se ti todle povede tak ti těžaři budou u dveří stát frontu na flashnutí svýho lancelota :slight_smile:
A už aby to běhalo, obtížnost 15 mega je trochu přespříliš :frowning: Ještě že mám už objednanej druhej kousek z Číny.

No fakt ze jo … vubec jsem si toho nevsiml … skocilo to o 3.2 mega … coz je 27% jestli dobre pocitam … oumajfakingad

Hm, tak dve zpravy, jak to byva, jedna dobra, druha spatna.

Tak nejprv ta spatna: tomu syntetizeru v XILINX ISE se neda moc verit, co se frekvence tyce. Tvrdil, ze maximum pro design je 135MHz.
Ted ta dobra: prostou zmenou frekvence na 200MHz mi to ted hashuje cca 200MHs .)

Proste jsem si rekl, ze to zkusim, co to udela, prinejhorsim to nepojede … a ono to jede … takze uz ted jsem na defaultnim vykonu (jednoho cipu) Lancelota.

Stay tuned .)

EDIT: no, zacalo se objevovat dost chyb, takze prvotni nadseni musim zas ochladit :frowning:
Jdu downclockovat.
No ale to k tomu taky patri .)

Kdyby se to podařilo vyladit.Taková troufalá otázka:Jaká cena by byla takového porychtovaného lancelota?Jak budeš objednávat další kousky z číny , dej vědět.

Ahoj, tak co, kolik už taháš z jednoho lancelota? 600MH/s nebo víc? :slight_smile: