Regulace a zákazy kryptoměn ve světě

regulace

#1

:speech_balloon: Tento příspěvek je wiki článek a může být členy průběžně aktualizován. Do komentářů uvítám vaše názory a samozřejmě odkazy na články nebo aktuality v této oblasti.

Příspěvek od @krkavec007 v Monitoringu Médií mně přivedl na myšlenku shromažďovat na jednom místě diskusi o regulaci a zákazech ve světě.

Asi se shodneme na tom, že v poslední době mají na cenu určitý vliv a jestli něco patří mezi faktory ohrožující globální úspěch bitcoinu a kryptoměn v budoucnu, pak je to právě omezení využití bitcoinu prostřednictvím regulací anebo dokonce postavení virtuálních měn mimo zákon.

Spojené státy americké :balance_scale:

5.2.2017 některé banky zakázaly použití kreditních a platebních karet k nákupu kryptoměn z obav před poklesem ceny kryptoměn. Jde o Bank Of America, Citigroup, JP Morgan, Capital One and Discover

Velká Británie :balance_scale:

Podobně jako v USA banky nepovolují nákupy kreditními kartami. Banky se dlouhodobě technologí postavených na blockchainu obávají.

Indie :x:

Nehodlá kryptoměny “legitimizovat” regulací. Naopak na začátku února 2018 oznámila vláda, že hodlá do roka bitcoin jako platební prostředek postavit mimo zákon, protože je podle ní škodlivý pro finanční systém.

Ministr financí: “The government does not recognise cryptocurrencies as legal tender or coin and will take all measures to eliminate the use of these crypto-assets in financing illegitimate activities or as part of the payments system,” Zdroj

Čína :x:

Vytlačila všechny bitcoinové burzy tím, že zakázala bankám vést účty společnostem obchodujícím s kryptoměnami. Čínské burzy, které nabízely obchodování bez poplatků a velmi výkonná prostředí (včetně např. FIX protokolou) před tímto zákazem obchodovaly cca 90% světového objemu.

4.9.2017 Čína zakázala organizaci ICO (Initial Coin Offering - primární úpis mincí) z obavy před spekulativním charakterem.

V Číně se též těží značná část bitcoinů, vláda má tento fenomén za ekologickou katastrofu a hodlá zamezit těžařům ve využívání dotované energie.

Japonsko :white_check_mark:

Od dubna 2017 plně uznává bitcoin jako měnu a zavedlo legislativu bitcoin regulující

Německá spolková republika :white_check_mark:

Uznává bitcoin jako svého druhu aktivum (označuje jej jako private money - soukromé peníze) a nabízí investorům 0% daň z kapitálového zisku při splnění časového testu (držení) 1 roku.

Jižní Korea :balance_scale:

  1. únor 2018 - Vláda plánuje zavedení bitlicence pro směnárny po vzoru New Yorku. Zdroj

#2

Aktuální zpráva z Jižní Koreje: vláda chce zavést bitlicence pro směnárny po vzoru New Yorku. Tam byla zvolená forma regulace, kterou Ben Lawsky použil, velice kritizována a vedla k odlivu venture kapitálu.