Sapphire R9 280x

??? tato tema je o nastaveniach pre r9 280x

to paralen1000: opravdu dá 800kh/s? (máš i podvoltování?)tak tu prosím dej config .
mám taky r9 280x , a nedostal jsam s ní víc jak 730.

Jeste bych mel dotaz. Kolik mate spotrebu kompu s 3x R9 280x a prip. jak jste k dosli? Prijde mi, ze 820w neni uplne realne.

Ok, tak jsem OT. Od pulky vlakna se tu resi potrebny vykon zdroje. Ale ono to s tim vykonem grafiky taky krapet souvisi. Spatnej zdroj => spatny khs :smiley:

2 muminek: Muzes byt v klidu…neda :wink: Nastaveni cgmineru mam podobny tomu, co je tu uvedeno a vysledky taktez. Zazrak se nekona.

ja jsem to uz skousel taky nekolikrat, jediny co jde tak z toho dostat v klidu 735Khash/s a nechat to na -40% podvoltovani vykonu , snizi se spotreba a zbytek jede ok. Samozrejme, jeste nutno podtaktovat.

Jinak spotreba meho RIGU s 2xR280x Toxic a 1xR280X MSI G3 a 1x 7870OC GB je 1080W

Jinak skousel jsem prave to, zda to neni tim, ze je zdroj uz vytizen a spoustel jsem jenom jednu Toxic a vic jak 740Khash/s sem z ni nedostal, bohuzel.

Já mám na TOXIC config takovejhle
{
“pools” : [
{
“url” : “…”,
“user” : “…”,
“pass” : “…”
}
],
“intensity” : “13”,
“vectors” : “1”,
“worksize” : “256”,
“kernel” : “scrypt”,
“lookup-gap” : “0”,
“thread-concurrency” : “8193”,
“shaders” : “0”,
“gpu-engine” : “1100”,
“gpu-fan” : “0-95”,
“gpu-memclock” : “1800”,
“gpu-memdiff” : “0”,
“gpu-powertune” : “0”,
“gpu-vddc” : “0.000”,
“temp-cutoff” : “90”,
“temp-overheat” : “85”,
“temp-target” : “80”,
“api-mcast-port” : “4028”,
“api-port” : “4028”,
“expiry” : “120”,
“gpu-dyninterval” : “7”,
“gpu-platform” : “0”,
“gpu-threads” : “2”,
“hotplug” : “5”,
“log” : “5”,
“no-pool-disable” : true,
“no-submit-stale” : true,
“queue” : “2”,
“scan-time” : “30”,
“auto-fan”: true,
“scrypt” : true,
“temp-hysteresis” : “3”,
“shares” : “0”,
“kernel-path” : “/usr/local/bin”
}

A dává stabilních 780 Khash/s s teplotou kolem 80°C. Volty mám defaultních 1,256

No, tak to ja si to necham jak to mam ted, jedu 740Khash s podvoltovanim a podtaktovanim, coz dle me vyjde pak v elektrice mnohonasobne lip co se tyce efektivity.

Mozna takova jedna vec. Nezkousel nekdo jet na vice kartach spojenych pomoci corssfire bridge? Me se zdalo, ze to jelo o neco lepe, ale uz si to uplne nepamatuju a ted uz to nespojim (tech 10cm je ukrutne malo).

Myslim, ze na forech se pise, ze to ma spise negativni efekt. Takhle kazda karta da to co umi, spojenim se ty rychlosti nenasobi.

Jak to myslíš když ti na měřáku dává 900W, reálných je 810? Mně dává měřák 820W, reálně to bude 700?

Jednoduse receno zdroj s 90% ucinnosti sezere ze zasuvky 900w, aby dal na vystupu 810w.

a se spotřebou je to jak? když na měřáku mám 820W reálně to žere míň?

Nn, spotrebu mas cca to, co si nameril, ale to co vystupuje ze zdroje je mene… kdyby ten zdroj daval na vystupu to, co bere na vstupu, tak bys mel 100% ucinnost. Tobe asi muze byt vcelku jedno, to co, je na vystupu, akorat by to melo odpovidat vykonu zdroje.

Tak chlapi…Problém je vyřešen…resp. téma, pro které jsem tohle založil. Po dlouhém zkoušení jsme nalezli řešení v BAMT. Mohu jen doporučit… Veškeré problémy jsou zřejmě ve win…zprvu guimier, pak cgminer (hooodně nastavení)… Konečně to běží stabilně (klepu 3x na dřevo), vč. extenderu, který nám pořád vyhazoval grafiku…a naše 2x Sapphire R9 280x valí na 680 a a 650khash…takt na 1040gpu/1480paměť…vytížení na 64 %, větráčky pohoda do 50%…

Díky za vaše rady, tipy a čas!

zkus i SMOS… nástupce BAMTu … mi jedou veškeré karty na 680 bez jakéhokoliv přetaktování …

Jsem na tom stejne, SMOS, 3x Sapphire OC edition R9 280X na Seasonicu 1050W gold, spotreba do 800W,
a dava kazda 680-700k. Zkousel jsem jim i razantne ubrat napeti, pak spotreba klesla pod 700W, ale není to stabil.
Az(jestli) bude nekdy chvilka, tak si s tim ještě pohraji. Tech 730-740 by dat snad mohly.

Přes jaký program jsi ubral napětí v linuxu?

Nedelal jsem to v systemu, vytahl jsem z nich bios, ten modifikoval a flashnul. Z a do kazde karty zvlast, takze je to cascove narocnejsi a samozrejme vyssi riziko.

to gpu threads ak dam na 2-ako všade čítam, automaticky mi spadne driver na GK … Je táto hodnota naviazaná na nejaké ďalšie? Hmmm. Inak, jediné rozumné výsledky okolo 650 Kh/s mi to hádže pri TC 24000 a I až na 20. Nechápem ako to niekomu môže ísť na 8190 pri I 13. Ja som mal pri takom nastavení tak cca 450 Kh/s. Možno s tým gpu threads na 2? Neviem, súvisí to nejako? Nejaký nápad? Rád by som to zdvihol nad 700 …

Hello, pokud máš gpu threads nastaveno na 2, nesmis mít tak vysoké TC, při GT 2 už mi i TC 9000 dělalo bordel…