Sapphire R9 280x

No hneď to doma poskúšam a dám vedieť výsledok.
Inak, nikde som sa nedopátral že či niečomu vadí vysoké Intensity. Frčím vkuse už 2 týždne pri I 20 žiadne HW chyby, teploty 77-82. Takže všetko vyzerá v pohode … Ešte ma napadá či vysoké hodnoty I nie sú kvázi “pretaktovaním GK” tj. prinášajú so sebou efekt zvýšenej spotreby el. energie. Hmmmm … ako je to?

Při gpu threads nastavené na 2 mi taky intensita dělá problémy, s GT 1 není s intensitou problém, ale pro GT 2 je u mě ideal 13, zkoušel jsem už kotel nastavení a optimální mi přijde to co už tu někdo na fóru uváděl: jádro: 1070, paměti 1500, TC 8192, worksize 512, vectors 1, intensity 13, GT 2, sice s některých nastavením se dá vycucnout o něco málo víc khash ale v porovnáni výkon/teplota/spotřeba jsem na nic lepšího zatím nenarazil (hlavně pozor na podtaktování, má to obrovský vliv na výsledek)

Mam SEASONIC zdroj 1050W X-1050 (SS-1050XM F3)/ akt. PFC/ 80PLUS Gold/ cable management na rig s 3x 280x a bez problemu.

Ja mám ten istý problém ako ,RADIM1, Mám rovnakú kartu http://www.sapphiretech.com/present...sn=&lid=2&leg=0 . A má výkon 500 Kh/s . Nastavenia som zobral z https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison , ktoré bolo pri mojej karte - -I 13 -g 2 -w 256 --thread-concurrency 11200 --gpu-powertune -20. Viete poradiť lepšie nastavenie ? alebo v čom môže byť problém ? dakujem za rady.

A zkousel jsi ostatní nastaveni publikovane v tomto threadu? Jsou tu minimalne 3. Mohu ti pripadne
poslat nastaveni z linuxu.

Ano skúšal som ich vela, ale vôbec to nedá tých 700 kh/s. Skús mi prosím ťa niečo poslať, vyskúšam to.

“intensity” : “20”,
“vectors” : “1”,
“worksize” : “256”,
“kernel” : “scrypt”,
“auto-fan” : true,
“temp-cutoff” : “85”,
“temp-overheat” : “75”,
“temp-target” : “70”,
“expiry” : “30”,
“gpu-dyninterval” : “7”,
“log” : “5”,
“queue” : “1”,
“retry-pause” : “5”,
“scan-time” : “30”,
“scrypt” : true,
“temp-hysteresis” : “3”,
“shares” : “0”,
“shaders” : “1792”,
“thread-concurrency” : “24768”,
“gpu-thread” : “1”,
“gpu-engine” : “1000”,
“sharethreads” : “32”,
“lookup-gap” : “2”,
“gpu-powertune” : “20”,
“gpu-memclock” : “1250”

Jen bych se podělil o svou novou zkušenost…V Bamtu nám to nakonec jelo nějakých 14h, potom to začlo haprovat, spadlo to…od té doby jsme nemohli našeho minera rozumně nastavit, se třemi GPu nestabilní…už se skřípajícími zuby jsem se rozhodl grafické karty přehodit do mého stolního pc, kde mám docela slušnou základní desku (byť dva roky starou) konkrétně http://www.alza.cz/msi-990fxa-gd80-d241223.htm …ale rozjel jsem svou R9 na ±680 khash, což je oproti mým předchozím pokusům naprostý úspěch…jen podotýkám, že svou druhou kartu R9, na totožné nastavení rozjíždím na 520 khash…tak a teď babo raď…všechno totožné, nastavení v cgmineru , ovladače, karty, stejné risery …všechno…čím to je, že je rozdíl 150 khash?..Ještě přemýšlím že tu druhou R9 budu flashovat…ale netuším, jak na to…

Já mám např. 4x DUAL X a mám nastavení pro každou kartu individuální.
2 dávají stabilně 748-750khash a 2 dávají 738-742khash,víc jsem z nic zajím stabilně nedostal

Mel bych dotaz na spotrebu. Me 3x R9 280x zere nejakych 965w pri 2200 khs. O nejakych 800w si muzu nechat leda tak zdat, proto by me zajimalo, jak spotrebu optimalizovat? BTW 800w je pod hodnotami TDP. Parametr gpu-powertune mi prijde jakoze moc nefunguje, pri nastaveni 20, 0 nebo -20 je u mne rozdil nepatrny nebo zadny. Pokud bych sel dolu s taktem a mel bych rekneme 865w pri 2100 khs, tak to je mene vyhodne.

cudne…mam 850w zdroj seasonic a bezia mi tam 3x280x DUAL-X,mam to len ako docasne riesenie,kym to neprehodim do regalu…
undervolting si pouzil?

Undervolting pomoci parametru gpu-vddc? S tim jsem si zatim nehral…jaky je vubec rozsah pro R9 280x?

ianc stale si nenapisal ake karty mas…to je dost dolezite…

Mam ted 1x SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X OC a 2x ASUS R9280X-DC2T-3GD5

vaporky budem testovat dnes alebo zajtra.prislo mi ich 20ks,tak som zvedavy…zatial dual-x+gigabyte+dc2t spalu v pohode cez 700…
dc2t stacilo default parametre 751khs idu…som zvedavy na tie vaporky…potom ti napisem,ako som to nastavil ja

ok…hlavne jsem zvedav na to nastaveni voltaze :wink:

Takže, dneska jsem si trošku pohrál s mou druhou R9 , pokud to někomu pomůže, tak parametry jsem nastavil na 1030core, 1500memory 1112 VDDC…nastavuji to v trixxu…jedu v cg mineru 3.1.1 a podotýkám, že jsem si u mé samolibé karty všiml zajímavé věci…když spustím cg miner, tak mi khasrate vyskočí někde kolem 720khs, ale větráčky, byť mají nastaveno automatické otáčky…prakticky na pohodičku jedou ani ne na 50%…v momentě , kdy karta dosáhne teploty 62°C, hashrate začne pomalu klesat…až na konečných 500 khash/s …teplota karty je okolo 55°C, větráčky nic…když jsem manuálně nastavil větráčky na 70%, spustil znova cg miner, při hodnotách které jsem tu napsal mi hashrate drží okolo 660…takže v čem je krucinál problém…to si každá karta asi dělá co chce…nebo je to firmware…nebo mě už ten pc připadá skutečně horší, než náladová žena v periodě…

Radim1: este napis aka presne R9 to je…

Taky by mě to zajímalo, zadal jsem : --gpu-vddc 1.150
a vůbec žádná změna se nestala , spotřeba i výkon stejný.Dal jsem tam 0.1V a taky nic.
Jestli se to nebije s tím Afterburner, ale tam mi nejde vůbec pohnout s voltáži.

dnes skusim volting spravit cez CG…tiez som to skusal skrz TRIXX,ale cmd by mal fungovat urcite