Sapphire R9 280x

https://litecointalk.org/index.php?topic=2924.0

ale jsou tam nejaky drobnosti, co mi vadi, stahuju ten smos, jestli to bude lepsi … pripadne zkusim ten experimental bamt

EDIT: tak smos me zklamal … mam tam ted ten experimental bamt 1.5 a zatim dobry, sice tam nejaky drobnosti jsou, co by staly za to fixnout, ale zatim OK

acylpirin, vsetky tieto nove neoficialne verzie stoja za hovno pouzi verziu 1.1a upgradni si drivery alebo pouzi ver 1.2 tam ti pojdu aj R9

co vim, tak bamt skoncil u verze 0.5, nebo mi neco uslo?

je fork pro litecoin … litecoinbamt https://litecointalk.org/index.php?topic=2924.0
jinak samozrejme, puvodni bamt byl 0.5, egonkisch dela machry, jako obvykle, ale mluvi o tom forku

Objednal jsem si 4ks Asus R9 280X-DC2T-3GD5 a mám zdroj Fortron 1200W ,ale dočítám se , že by všechny 4 nemusel utáhnout. Citace z různých stránek

Right Now I’m currently hitting 740 kh/s with my ASUS r9 280x. Completely stable, running at 74c, and consuming ~345w of power

As seen from the previous tested R9 280X, the card’s intake hits 357.6W by default and 408.1W after overclocking

Rád bych se dostal na průměr 2880kH/s , který jsem měl na 3x 290x

Asus R9 280X-DC2T-3GD5 jsou skvela volba, vsechny, co jsem mel sly velice dobre podvoltovat narozdil treba od Vaporky od Sapphire. Pokud neni Fortron 1200W nejaky smecko, tak by si s nima mel v pohode poradit. I na tech 2880 kHs by ses mel v pohode dostat. Popravde receno, kdyby mi zraly R9 280x 357W, tak je zahodim, ale tam je to nejspis mysleno jako spotreba za kompletni sestavu.

Jinak diky za linky na BAMT, tuhle stranku jsem uz nasel, ale neslo mi to stahnout…ted to uz jede :wink:

Měřeno wattmetrem mi systém v klidu bere do 100W , s jednou Sapphire 290x nešla spotřeba nad 400W a se dvěma nad 700W to vychází , že si 290x bere 300W. 290x má takty 1000/1500 a tvoje Asus 1070/1600 tak je možný , že bude brát víc.

Muhehe, krmim 2x Sapphire 290xOC + 5850 + system z 1000W zdroje, asi bych mel ten wattmetr taky zkusit :smiley:

Mimochodem, dneska se mi jedna karta znicehonic vypnula po cca 4 dnech bezproblemoveho chodu. Nemyslim, ze by se prehrivala, stabilne na ni je 72 stupnu. Ta teplejsi (77 stupnu) jela v pohode dal … mozna uz je na hranici prave ten zdroj :smiley:

Mno, asi by to chtelo se v tom trosku povrtat … v tom 1.3 mi nejel gpumon, myslim, ze problem byl ve znakove sade, ve ktere byly vytvoreny nektere soubory … a v 1.5 zas neukazuji v sgmineru otacky ventilatoru … bohuzel na to nemam cas :frowning:
Ten smos jsem nainstaloval, pustil, odinstaloval.

Ajaj to jsem myslel, ze uz to maj chlapci odladeny :expressionless: No uvideme, jak to pujde…

Jakou rezervu bych měl nechat zdroji ? Do teď sem se snažil aspoň 100W , ale teď bych musel karty dostat na 250W abych tuhle rezervu udržel. Zítra karty dorazí zkoušel už někdo snížit spotřebu ? Abych pravdu řek nevím jak na to.

Idealne taku, aby si sa dostal s celkovou spodrebou do idealnej krivky ucinnosti zdroja a operoval v tomto prostredi. Teda z brucha, operuj v pasme 30 - 85 % kapacity. Samozrejme kazdy zdroj a znacka to ma inak. Vyrobca specifikuje co je pasmo najvacsej ucinnosti.

Pokud mas nejakej slusnejsi zdroj, tak bys tam mel mit jeho charakteristiku - efektivitu pri zatezi. No a tam uvidis, kde mu to jde nejlip. Minimalizovat spotrebu resp. najit idealni pomer MHs/W je klicovy, i kdyz to zdroj zvlada. Pokud teda nekrades elektriku, pak je ti to sumak. Takze nema cenu resit nejaky velky OC, protoze pak ty karty, zerou jak svina - pokud z toho vymacknes navic 1 kHs za cenu 5W tak to neni moc zajimavy. Takze prakticky nejdulezitejsim parametrem karty je pro me to, jak jde podvoltovat.

ASUS R9280X-DC2T-3GD5 při tomto nastavení pouhých 500kH není to málo ?

http://everyday-tech.com/configuring-the-r9-280x-for-litecoin-mining-with-cgminer/

Je to málo…mel bys mit kolem 700+ kHs. Odlad si to na jedny karte a pak pridej dalsi.

Zatím testuju jednu kartu v pc. Objednal jsem si i wattmetr a ten mi ukazuje spotřebu celého pc 380W tak to bych 4ks na 1200W zdroji neutáhnul

Tak trochu OT …

Ja by som vsetky tie nove verzie BAMTov / SMOSov zakazal, pokracovatelom do ruk nasral a mesiac nepustil k vode. Jediny, co tomu rozumel je povodny tvorca BAMTu a tie forky … Vedel preco tie scripty pise a na co ich pouziva no pre 90% populacie je to zbytocna vec. Akurat su to krasne miesta na skryvanie automatizacie, vid crontab a CLI neznale osadenstvo. Ked som to videl, skoro ma urvalo a nastastie niekto na bittalku otvoril usta a prasklo to. Tvorcovia to vysvetlovali. Po tomto ani nemam chut a citat ostatok custom kodu, ktory je urcite prespikovany podobnymi pikoskami poskryvanymi vo fantastickych tooloch ako je gpumon.

Rozdiel medzi jednotlivymi verziami je akurat tak ina verzia ATI drivra, a cg/sgminera.

Nie je mozne, aby SMOS a BAMT s rovnakou verziou sg/cgminera a drivrov davali rozdielne vysledky. Silne pochybujem, ze niekto vobec updatol ten debian a akokolvek zmenil strukturu linuxovych balickov. To ani nevravim, ako silne pochybujem, ze niektory z tvorcov pracoval na kompilacii custom kernelu OS pre lepsie vysledky.

Pohodlne a krasne si vies sam a bez bolesti postavit vlastny debian miner od instalacie na USB flashku, cez kompilaciu minera, vratane a monitorovacich nastrojov v peknom grafickom prostredi weboveho prehliadaca. 90 minut cisteho casu.

Tiez sa mi nozik otvara z toho, ze doteraz nikoho nenapadlo debianovsky balicek na miner software vytvorit a kopec uzivatelov na webe place, ze im to skompilovat nejde.

Myslim, ze zacnem tvorit vlastnu kompilaciu nastrojov. Samozrejme nezabudnem skryt do nejakeho OS scriptu vlastny “akoze donate 15 minut denne” job. Vopcham to minimalne hlbsie, ako prasivy cron.

Já nepoužil ten GPU Tweak :slight_smile: Teď podle toho jeho nastavení průměr 710kH. Nevím jak má nastaveno Power Target. Když nastavím 100% tak spotřeba 380W. Jak moc můžu podvoltovat ?

Netušíte někdo , proč mi to vyhazuje HW chyby ? cgminer jsem spustil v 18:50 asi do 1h ráno jsem měl na pc puštěnej TeamViever a sledoval rig. Do té doby žádná chyba , ale ráno se probudím a je jich 7. Nebo to nemám řešit za 14h 7 chyb ? Zde je screen a config. Jde o karty Asus R9280X-DC2T-3GD5

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 0
cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp:// -u x -p x --thread-concurrency 8192,8192,8192 -g 2 -I 13 -w 256,256,256 --auto-fan --gpu-fan 30-80 --temp-cutoff 90,90,90 --temp-overheat 85,85,85 --temp-target 75,75,75 --gpu-engine 1070,1070,1070 --gpu-memclock 1500,1500,1500 --gpu-powertune -20

Podvoltovat muzes dokud ti to jede stabilne a bez chyb. Mas spotrebu za celej system pridani dalsi karty nebude dalsich 380w…