Slozeni se na FPGA tezbu

Jakou máš spočítanou návratnost ? za jakou dobu ?
A budeš brát single nebo Quad ?

viz edit, navratnost odhaduju na 7 mesicu

Svoje poslední BTC jsem dal na nákup ztexu a z něj mám zatím natěženo něco pod 1 BTC a s tím to asi nemá smysl se přidávat…

EDIT: Ale nějaké Kč bych našel…
EDIT2: Až ti přijde a potvrdí se, že to funguje, tak bych se asi přidal v druhé vlně nákupů… pořád tomu tak nějak nevěřím…

ja mam na mysli pridani se formou “jo, vem mi taky jeden kousek”, nechci se skladat na nakup jednoho kusu a delit se o nej :smiley:

butterfly single nechces kuli dylce postovnyho ? stejnej vykon za neco prez pulku ceny…

vsak butterfly single chci porizovat, zeditnu ten prispevek jeste jednou, at je to jasne :-).

(kudla, taky by tenhle vbulletin mohl umet krome b, u a i navic i s :-))

aa tak to jo :slight_smile: v druhym theradu se mluvi o tom quadu , 4x spartan 6, cca 800mhash, ale stoji kolem 1000usd :slight_smile: nad tim butterfly sem dlouho premejslel, doted nad tim obcas koumam :slight_smile: mit to doma je secakra lepsi nez u znamyho kde se neplati ele, ale proste ten pocit mit to doma :slight_smile:

presne; puvodne jsem chtel tu skladacku, o ktere pises; vzit jen jeden modul, ale pak jsem chvili premejslel a pocital… ze tohle bude o neco vyhodnejsi

kua chlapy… za 20K,- postavite minera jak vino a me by bylo celkem jedno kde by byl (nekde na elektrice zdarma samo…). Kdyz to vemu kolem a kolem, tak:
zakladni deska 4x PCIe 2000,-
Procak 1200,-
Zdroj sem koupil 900W za 1600,-
Bedna 1500,- (at je kvalitnejsi)
RAM 500,-
Na grafiky zbyva 13200,-
Ja koupil 5870 za 2600,-, kdybych pocital 3500 za 1 tak za 4 kousky dam 12000,- a vykon mam nekde kolem 1600Mh/s. Nema smysl uvazovat o necem co stoji 20K a ma to 800Mh/s. Kdyz se to prestane vyplacet tak PC rozprodam na dily a investice se mi jeste z casti vrati, co udelate s FPGA modulem? Pokud za 20K nema vykon pres 2500Mh/s, tak je to nerentabilni. A jestli nekdo nema moznost mit ele zdarma, tak jsem psal v jinem prispevku, ze u me je mista dost, jen ten stroj udelejte tak, at nedela ostudu pred sefem :smiley:

no a budes mit kram, kterej topi, zere jak otesanek a co pak s nim? ja budu most aspon louskat krypty :-). no a za neco ty bitcoiny utratit musim!

Topeni a zrani me netrapi, v praci ani hluk neni problem… Pak s nim ho rozprodam, nebo muzu parit na 3x 4K monitorech vse v max detailech :smiley: Je fakt, ze az Tejpeq to tady zavre, tak s BTC si asi budu dlazdit zahradku :smiley: A furt budu mit na louskani kriptiku veci vykon…

Já jsem si také říkal, že bych přispěl na fpga… Ale nakonec jsem koupil další dvě grafárny.

Přecejenom když bitcoin půjde dolů, tak karty prodám o pár stovek levněji než jsem koupil a neprodělám. Butterfly nebo modminer ne. Možná až bude Lancelot, tak bych do něj šel – ten totiž má narozdíl od ostatních minerů alespoň vyvedené IO a tak se na něm dají dělat i jiné věci (resp. jeho předchůdce měl, očekávám to i u nového).

PS: bitstamp.net umí SEPA platbu za 0.9 EUR (vyzkoušeno).

Edit: Sorry za trochu OT.

lancelot by byl fajn, ale kdy se objevi, je ve hvezdach. vyvedenim IO myslis co, sbernici? imho staci moznost, ze je firmware updatovatelny (a idealne zdrojaky)

V zásadě. Pokud by jsi chtěl dělat ale něco komplikovanějšího, jako k tomu třeba připojovat další zařízení, tak to s bfl neuděláš…

Je mi ale jasné, že je ve hvězdách a je to risk. Také je ale risk, že brzy někdo přijde s ASIC čipama (BFL a OpenASIC se blíží a zdá se, že se jim daří), hashrate za dolar se zdesetinásobí a můžeš se jít s BFL kouzlat, alespoň co se bitcoinu týče – jediné co ti zbývá je hrát si s louskáním hesel, počítat rainbow tabulky a třeba to zkusit prodávat (hint: takových služeb už pár existuje)…

ten tvuj krizovy scenar mam prave v planu, kdyz vse nepujde, jak ma :-). kurnik, zase jsi me nalomil, at se na to vyprdnu…to je hrozne, tohle nekonecne prepinani tam-sem

masli moznost mit nekde stroj a ele gratis jdi do grafaren :slight_smile: nemasli, pak stoji za to zvazit neco domu, navratnost neni tak dlouha, je to jak lehce rizikovejsi akcie :slight_smile: je to otazkou :slight_smile:

doma nic huciciho nechci, nehlede na to, ze jsem se zarekl, ze uz si zadne dalsi pc porizovat nebudu :slight_smile:

mit ele zdarma ma moznost 99% lidi… doma bych nechtel ani FPGA…platit mesicne o 500,- vic a za ctvrt roku mi zvednou zalohu… po roce BTC zrusim, ale zalohy si kurvy nechaji stejne a pacit z nich penize z5 je temer nemozne…

nechapu “zalohu si nechaji”, vzdyt se preplatek vraci? v idealnim pripade bych chtel k fpga solar

no,jak se to veme, snizi ti mesicni zalohu, na vraceni maji 6(!) mesicu a pote zjistis, ze zalohy ti snizily tak, ze za pul roku mas nedoplatek :smiley: No a mezitim vzroste cena elektriny o 20% a dostanes prd :D:D

Solar je reseni, ale pokud potrebujes 1KW (rozumne minimum na nejakej zaklad) tak potrebujes 3KW solar (musi stacit dobijet baterky a zaroven napajet stroj).Okolo samozrejme nezbytny balast (baterka, stridac, logika dobijeni atd). Ses cca na 40K jen za solar…

Elegantnejsi je (pokud ma nekdo moznost) delat ele z vody (potok, reka). Tento zdroj ele jede nonstop, tudiz odpada potreba velkych baterii (staci mala autobaterka na pokryti proudovych razu pri zapinani PC). Takto to ma zprovoznene tchan - 2x autoalternator po 100A, 2x menic (prachsprosta UPS :smiley: ) a TV + svetla mu jedou zdarma…
Ale toto je opravdu OT… sry.