Slozeni se na FPGA tezbu

Obavam se, ze "Clo a celní poplatky při nákupu v zahraničí neplatíte, pokud objednané zboží přichází z některého státu Evropské unie nebo je jeho deklarovaná hodnota nižší než 22 euro. Na nákupy v rámci jednotlivých zemí EU a na předměty s udanou hodnotou nižší než 22 euro se totiž nevztahuje povinnost platit daň z přidané hodnoty nebo třeba clo. Ještě donedávna byla hranice stanovena na 150 euro, nicméně od dubna 2011 začala platit novela zákona č. 235/2004 sb. o dani z přidané hodnoty, která limit snížila."
zdroj informací zde

Ahoj, takže to vypadá podle úvodního příspěvku že se pořídí rovnou 2 Ztexy? :slight_smile:

Dneska by mělo dorazit moje dorovnání na částku 10BTC v CZK.

Bude pak možné s podíly obchodovat? :slight_smile:

V převodu podílu na někoho jiného bych asi neviděl problém, to je asi věc každého. :slight_smile:

Mě by se líbilo, pokud bychom se tedy rozhodli do této platformy nadále investovat, postupně rozšiřovat naší FPGA farmičku (podle chuti a kapitálu). S tím, že pokud bych měl např. 20% podíl na FPGA1 a přispěl na další FPGA2 (20%), můj podíl by se konsolidoval na FPGA1 na ~40% atd… .-) A tak třeba za nějaký rok bychom se mohli dopracovat k tomu, že každý bude vlastnit nějaké své FPGA nebo ho budou sdílet např. jen 2 uživatelé. S tím, že jich v naší farmě budeme mít např. 20 nebo více ks. :)) Ale to je taková vize do budoucna, uvidíme jak to půjde.

Osobně silně uvažuju o Icarusu ještě ale musím spořit. :slight_smile:
Takže až to hodím do kejsu s Atomovou deskou, bude místo i pro dalšího zájemce. :–)

Podle mnozstvi prislibenych penez ano, dle skutecne vybranych zatim ne, viz https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?postid=2446#post2446

V utery by mely dorazit penize ze smenarny a hned jak prijdou tak ten ztex obednavam…

Dalsi postup se sbirkou je veci diskuze.
Asi bude nejmoudrejsi pokracovat ve sbirce a zaroven “rozvirit” diskuzi, zda i druhy kus bude ZTEX a pak neco jineho - pro diverzifikaci rizik, ci jiz druhy bude taky ZTEX - ja osobne, jsem pro to, ucinit to rozhodnuti az pote co budu mit prvni ZTEX v ruce a uvidime “jak jede”. Jinak me argumenty pro ZTEX polati, ale jezto operuji s vasimi penezi tak je vetsi tiha rozhodnuti na vas…

Jinak dobra pripominak je s tim rozdelovanim podilu.
Budto “ustrihnout” od pocatku castku delajici jedno FPGA a podle toho podilu rozdelovat a zbytek (ostatni) budou mit sve podily az se poridi dalsi FPGA, anebo to rozdelovat dynamicky a pridelovat podil podle celkove slozenych penez na vsechna FPGA - zpocatku tedy rozdeleni vykonu jednoho kusu a pozdeji trebas ze dvou atp…

Budto muze byt dalsi zbirka - vice zbirek, vetsi diverzifikace rizik… ale zas nevim jestli nejsme moc maly pisecek aby se zbytecne netristily sily.
Kazdopadne, pokud chces jit do icarusu v ramci “10C” sbirky tak je na case zacit za nej “lobovat” :slight_smile: [fuj, to je ale skraede slovo]

Dnes jsme obednal 1ks ZTEX a cekam na potvrzeni obednavky.

tak doufam v rychle informace o zkusenostech s platformou FPGA :slight_smile:

Zatimj mi jen napsali, ze mi nesedi dorucovaci adresa s adresou v registraci k DPH (VAT).
Tak jsme jim napsal podnikatelskou adresu, a ze ta co jsme jim psal je dorucovaci…

Pěkné. Tak ať už je brzy zde v ČR a ať těží. :slight_smile: Dobrá práce.

Dorazily moje CZK? Převod z mBank.

(Už se těším na hradla)

Ano, viz https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?threadid=222

Dobrá práce díky. Už aby to běželo. :slight_smile: Myslím, že než dojde, bylo by dobré se domluvit co dál… Počítá se tedy s provozem u bSira? Spotřeba bude zadarmiko? :slight_smile: Budeme těžit na jeden účet na jednom poolu a až se něco nasřádá, tak se to přerozdělí a odešle podílníkům? Nebo model balancingu, kdy si každý zvolí svůj pool a pojede na vlastní triko ve svém podílu? :slight_smile: Celkem by mne zajímalo, který model se zdá jako lepší, podle mého ten první. Ale zase je možné, že se třeba neshodneme ve volbě poolu. :slight_smile:

Na jakém poolu to pojede je mi jedno hlavně, když se posypou Bitcoiny.
Jinak jsem zkoušel Slush kde jedou i namecoiny a pokud jede výpočet 24/7 tak je mining paradní,ale při přestávkách jsou velké ztráty.

jj, na slushovi jedu od doby zdejších výskytů hoperů a opravdu to tam šlape slušně. :slight_smile:

Slush ma prave nejakou techniku proti hoperum - coz postihuje i ty co chvili tezi a chvili ne. Co se tyce prijmu tak mi prijde nejstabilnejsi deepbit, ale posledni dobou pozoruju ze dost laguje. B-huzel tak, ze ten lag neni tak dlouhy aby s eminer prepnul na zaloznipool. Navic jestli spravne chapu ten javovy miner od ZTEXu tak ten se prepne na zalozni poool az po 5ti minutach necinosti :-/ a ackoliv na nekolika mistech na netu je, ze cgminer ZTEX podporuje tak po hlubsim zkoumani zjistite, ze ne. Akorat bezi nejaka sbirka pro programatory cgminer na desku ZTEX aby mohli upravit svuj miner aby bezel i na ZTEXu a tedy cgminer (snad) podporuje jen Icaruse :-/

Nicmene, jinak je moznost, budto bude FPGA tezit na jendom poolu a trebas jednou za tyden - mesic rozeslu coiny v dohodnutem pomeru do penezenek tech co se na nej slozili anebo to bude tak jak jsme rikal “kazdy chvilku tahne pilku” a kazdy dostany prislusny pomer shares klidne na ruznych poolech tak jak si kdo rekne (nicmene, prave diky antihoperskemu op0atreni na to zrovna slush neni vhodny - tam by bylo lepsi tezit v kuse a rozdelovat videlek)

otazka do plena:
Budeme rozdelovat podle pomeru celkove prispeneho - tim padem je jedno jestli jede 1FPGA nebo vic - vzdy se rozdeli cela vytezana cast
Nebo “urizneme” castku od zacatku prispevku - cenu porizeni FPGA - a mezi ne se v prislusnem pomeru rozdeli zisk a zbytek + ti co prispeli pozdeji zatim nedostanou nic, az dokud se neporidi dalsi FPGA a z nej se to pak bude delit zvlast?

Jednodussi na vypocty a ferovejsi pro ty co prispeli pozdeji je prvni varianta. Slozitejsi na vypocet deleni a ferovejsi pro ty co “se rozhoupali” prvni je druhe reseni ale ti co platili pozdeji by zatim nemeli nic.

Zadam o vyjadreni zvlaste ty kteri se na sbirce podileli ale samozrejme s myslenkou mohou prijit i ostatni…

(Omlouvam se, pokud me posty zni nejak direktivne ci snad nadrazene, jen reflektuji to, ze manipuluji s “majetkem” nekoho jineho - a jim se i zodpovidam, takze peace, nejsem general)

Ahoj,
osobně bych byl pro variantu č.1. Nechat běžet trvale např. na slush poolu na jednu peněženku. A až se natěží např. 10BTC, přerozdělit dle procentuálních poměrů a přeposlat do individuálních peněženek. Stačí na to udělat třeba výpočet v excelu, nic složitého to nebude.

Jaká je dodací doba, kdy ho můžeme tak očekávat? :slight_smile: Mají kusy skladem nebo nám ho teprve vyrobí?

Já bych oddělil “rozjezd”, kdy budeme mít pár FPGA a dobu velkofarmaření.

Férovější mi přijde, aby se těžba dělila na lidi co si ten HW zaplatili a ti ostatní by byli se svým příspěvkem ve frontě a dostane se na ně v další vlně. Není to ale příliš motivující přispět. Dal bych tam třeba takových 20%, které by se dělily mezi ty co přispěli až po nákupu HW (čekatelé). Po nákupu dalšího kusu se přestěhují na vlastní HW a starousedlíci budou mít celých 100% pro sebe.

Během rozjezdu bych těžil na poolu, až/jestli bude farma dost velká, dalo by se uvažovat o vlastním HW poolu, BTC by se dělily po nalezení bloku.
Otázkou jak to dělit, jestli podle podílu na konkrétním HW nebo si udělat něco jako “akcie”, kdy každý FPGA bude rozdělen na dejmetomu sto dílů a počítal by se podíl z celé farmy.