Slozeni se na FPGA tezbu

ok. tak behem dneska se kdyztak ozvete jestli jeste nekdo neco chcete prispet na druhy kus. podle toho kolik se jeste vybere a smeni tak zbytek dolozim.

Pošlu ti 1000kč na ten druhý ZTEX, oK?

To ma nastarosti bSir. viz nize

Jasny, jak je zmineno v prvni prispevku:

… muzete sve prostredky posilat v pripade platby CZK na ucet
2700046535/2010
Jako zpravu pro prijemce uvedte FPGA ZTEX a zaroven mi prosim napiste PMko zde na foru.

Jen pripominam, ze prijate penize budou pouzity v poradi v jakem prijdou.

Pro deleni podilu (bez ohledu na metodu) je dobre mit zde penezenku.
Otazka, zda by se dala vyuzit funkce v menu tohoto fora členové - “detail” - Poslat Bitcoiny uživateli XY.

také je to zatim BETA, byt s dobrou funkcnosti?

Ale mozna je jednoduzsi jen seznam penezenek, at uz kdekoliv.
Moje v podpisu.

Pokud jsem vse spravne pochopil, tak posilani bitcoinu mezi cleny ve zdejsi penezence je bez poplatku.

bSir, kolik ti teda mam poslat abych dolozil na ten druhy kus FPGA?

Naklady jsou 318EUR, coz pri dnesnim kurzu dela cca 7850Kc.

V “kase” je cca 5698Kc a 10BTC. Tak ze bych ti poslal na smenu tech 10BTC a doplnil bys to na tech 7850?

Ok. To by slo
5a7754ced8991

Stále se lze zapojit ? I když zatím na tomto poolu netěžím, jsem zde pouze zaregistrovaný ?

Snad tento/pristi tyden dorazi dalsi kus FPGA ZTEX. Takze do prvnich dvou kusu uz se zapojit nelze, ale sbirka bezi dal aktualne tedy na treti kus. Viz vlakno “ekonomika”.

Podminkou neni tezit zde ale mit zde penezenku.

Respektive s tou penezenkou: Momentalne se vytezi bitcoin za cca tyden takze rozdeluju podil po vytezeni toho 1BTC a v zavyslosti na podilu na sbirce to u nekterych znamena 0.05BTC a prevody v ramci bitcash jsou zdarma ale “ven” uz by tam byl asi poplatek 0.01 a to by ukouslo celou petinu vytezku. Proto pisi ze je podminkou mit zde penezenku, ikdyz to vlastne neni podminkou, jen ekonomickym znevyhodnenim penezenky jinde…

Ahoj, já bych to (za sebe) až tak nehrotil, myslím, že to stojí zbytečně další čas navíc. Takže bych rozděloval zisk po delším období, třeba měsíc nebo i déle.

Navrhy, podnety pochopitelne vitam.
Ono leccos se vyladi az provozem. Zatim to vypada ze jak se vytezi dalsi bitcoin tak budou uz dva fpga ztex a mozna by pomalu bylo dobre otevrit diskuzi, zda zustaneme u overeneho (navic bez nutnosti platit dph a clo) anebo budeme dalsi rozsirovat trebas o icarus nebo neco jineho.

Osobne jsem docela potesen, ze ten ztex jede stabilne na 222 MHz, akorat dalsi kousek uz bude fyzicky jinde nez ten prvni. Coz pochopitelne na vykon nebude mit zadny zasadni vlyv ale s ohledem na moznosti nenadalych udalosti jako zlodeji, pozar ci letadlo spadle na barak je proste lepsi…

Na http://178.22.116.172/cgi-bin/fpga.cgi je nejaka zakladni statistika tezby.

[ot]bezi to na kompu doma, ale pres verejnou IP by s ena to melo jit dostta[/ot]

dostal jsem chut na vlastniho ikara a koukam, ze je ted nejakej stopstav? zkoumali jste to nekdo? proc to sem ale pisu - docetl jsem se, ze je nabizena sleva pri objednavani vice kusu, tak bych se rad pripojil k nejake objednavce, bude to vyhodne pro obe strany

Koukam, ze v noci mezi jednou a sestou byl deepbit pod peknym DDoSem, takze jsem do konfigurace minera pridal jako zalozni pool zdejsi bitcash… Kdyz by s eneco natezilo zde tak pochopitelne rozdelim vytezene mezi aktualni podilniky…

Prvni FPGA tezi jen tak a druhy je na ceste z Raichu, proto davam do placu navrh, jestli by pro vas byl u druheho FPGA prijatelny nejaky (aspon symbolicky) poplatek an elektrinu?
Zatim jsem jej totiz nenapojil na solarni system - elektrina zdarma, pac jsme zjistil (i bez osciloskopu() ze ze solaru mi leze za urcitych okolnosti az 19V a FPGAcko skousne max 18V.
I proto z bezpecnostich duvodu je napajeno spinanym zdrojem 5V - jen ventilator jede ze solaru…

ty to mas napojeny rovnou na panel? :-o ja mel za to, ze bez baterky a regulatoru (potazmo menice) to neni moc pouzitelne

To je škoda, že nejde využít ten panel. Žádná stavebnice nebo jiná věc na ochranu proti předpětí by nebyla možná?

Co se týče toho příspěvku, tak můj návrh je ten, že by se ukrojilo pro tebe nějak procento z toho natěženého dílu, který by bez příspěvku patřil “investorovi”. Jinými slovy: Z toho co by ZTEX natěžil, by se odečetl ten příspěvek na elektřinu a pak by se to rozdělilo “investorům”. Co ty na to?

Kdyžtak navrhni ty, jak velký bysis představoval příspěvek (netuším, kolik ta věc si bere a kolik tě stojí kWh)

Ne mam regulator a baterku, ale je to PWM - coz v zasade funguje tak, ze vezme tech cca 19V co je na panelu a pomoci pulsu to prozene kondenzatory a menicem a tim je z toho 12 - 14V.

Zjednodusene se to da predstavit tak, ze pokud pripojis na pul sekundy 18V a na pul sekundy nic tak mas sekundu k dizpozici ± 9V - aby z toho lezlo nepulzni napeti tak by to musel byt MPPT regulator a ten je o neco drazsi, ikdyz za tu dobu co ty solary mam uz sly hodne dolu…