Slozeni se na FPGA tezbu

Ano, Single se určitě vyplatí. Ale Ztex je více sázka na jistotu bych řekl…

X6500 nejsou a nebudou, místo toho bude možná někdy na konci léta Lancelot (což bude něco a’la Ztex/Single).

neni to tak o tom kolik stoji, ale kdyz to sem clovek dotahne tak kolik to bude vcetne vseho stat…
ztex bude bez cla a kdo podnika tak i bez dph…

Tento Modminer nemusí být špatná volba. Postupná rozšiřitelnost dle dostupných financí atd. Jde to ale z USA, takže je potřeba počítat s případným DPH/CLO. Záleží, s jakou udanou cenou to odesílatel pošle.

do toho bych sel, imho je vhodne objednat co nejdrive a pozadat o odeslani ze soukrome adresy, nez to ty celnicky ludry zafixuji, jako adresu shopu. prida se nekdo? O:-)

Modminer? Upřímě mi přijde, že quad Ztex bez dph je stejně výhodný a se zárukou (ale nějak jsem to nepočítal).

shmoula: Právě to zvažuji.
Krakonoš: Jenže Modminer můžeš koupit jen s jedním, popř. dvěma FPGA. Ztex Quad je na můj vkus moc drahý.

uvazuju stejne, jako marc0s :-). vezmu to s jednim/dvema moduly a casem pripadne dokoupim - vyjde to na 270eur vs 309eur za ztex. (+shipping)

S tou cenou máš pravdu… Ale zase se ti to prodraží na poštovném, takže by bylo možná lepší se nějak složit.

Když už tady slintáme, tak jsem potkal tohle: https://bitcointalk.org/index.php?topic=78239.0

Bitcoin Syndicate se je chystá koupit, tak uvidíme. Nabízí docela dobrou cenu ($640).

shmoula: Přesně tak to myslím. :slight_smile:
Krakonos: Máš pravdu, postupným dokupováním FPGA modulů se to prodraží na poštovném. Ale pokud chceš koupit celek, třeba Ztex Quad, musíš mít na to k dispozici najednou zase poměrně dost velký obnos, nějkých 1355 USD / ± 26500 Kč. Jinak ten odkaz je zajímavý, hlavně ta cena je moc zajímavá za “quad” FPGA.

kurnik, tech zarizeni je, jako hub po desti! pocital nekdo, na kolik vyjdou samotne soucastky? a nepotkal nekdo eagle zdrojaky pro ten pajsl? nedavno jsme si nechali delat nejake desky na miru (cca 5ks) a imho to nebylo zas tak drahe, tak ze bychom si nechali udelat par desitek rovnou u nas :wink:

Jojo, je jich dost.

Součástky – když pominu, že není triviální to vyrobit doma, tak ty čipy jsou na tom nejdražší. Nějaká diskuse zde:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=79825.0

(sorry, že odkazuju pořád na bitcointalk, ale ty informace tam jsou)

Zkrátka a jednoduše nyní používají něco co je docela staré a nejspíše to sehnali někde levně. Jinak ti spartani, ze kterých se to normálně dělá stojí cca $100/kus v bulku, cca $200/kus v maloobchodním množství, někdy i více.

A když už tohle koupíš, postavíš a ono to bude fungovat (ona to není prdel, ty mršky se napájí různýma napětíma a na mnoha pinech), tak ještě musíš sehat bitstream (tj. software)… A to také není triviální, krom toho software, který ho umí generovat, si většinou firmy střeží jako oko v hlavě a i to co dostaneš s předraženou development deskou od nich je většinou nějak omezené, takže tak…

Já budu zase citovat stránky modmineru:

Includes a full 1 Year Warranty

Jenom rok, ale přece.

a jinak:

Shipping time is 2-4 weeks from the time of your order (Guaranteed! if your order does not ship within four weeks we will take 9% off!)

$30 Priority Flat Rate Shipping ANYWHERE in the World.

Je potom otázka, na kolik se to vyplatí po kouskách.

Nechť objednáváš na dvě části, poprvé dva kusy, board a zdroj: $100 + 2*$250 + $30 = $630. Podruhé už jenom dva kusy a poštovné 2*$250 = $500. To je $1130 + poštovné, takže $1190, což je už asi jenom o $100 levnější, než ztex. Poštovné zpátky do států tě bude stát cca $25, možná i víc a nevím, jak reklamují.

Ceny teď spíš odhaduju, myslím že jsem cenu per kus a per board viděl někde v tom vlákně.

Je na tom zase dobré, že když se ti nerozesere deska, tak můžou ostatní karty minovat v pohodě, to jo. Také je to o něco levnější než ztex, i s případnou reklamací bych řekl.

Naopak jsem nezapočítal žádné daně a cla, když ti k tomu přičtou 20% DPH, tak už to neni tak dobrý. Podnikatel si to ale asi může nechat vrátit (chtělo by to zajít na úřad a zažádat si živnosťák na “těžení bitcoinů”, co by na to asi řekli? :-))

Ale ať na to koukám jak na to koukám, z těch 2ooo co jsou momentálně vybrané na další kus se neobjedná ani jedna z možností :wink:

Já jsem nikde nenašel zmínku, co by se objednávalo, takže si myslím, že se to neurčilo (a asi se určí podle obnosu, který se vybere?)

Dokud se nic nezmění, tak předpokládám, že se zatím pořád jedná o koupi FPGA ZTEX.

chran buh, ze bych to pajel sam :-D. naposledy jsem to delal nekdy na stredni, anvic takovou tou KOPYTO pajeckou, proto jsem mluvil o zdrojaku v eaglu - firma by to “vytiskla” a zaroven i osadila samozrejme! ale pokud neexistuje primo nejaky OpenMiner, tak to asi fakt nema cenu.

Hehe, no ono se to dá docela slušně v troubě… Osazení ve firmě není nic moc – na kusovou výrobu je to fakt drahé a pokud nechceš v budoucnu jít s kusama alespoň do stovek, tvůj čas je určitě lépe využit v práci vydělavající na pár minérů :slight_smile:

Co se týče opensource minera, tak existuje tohle:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=9047.0

ale něco mi říká, že ten spartan by měl dávat 2x tolik výkonu, takže tak… Řekl bych, že se to navíc už nevyvíjí.

Možná když to bude aktuální na podzim, tak bych zkusil něco udělat ve škole, docela mě to láká, ale nevím jestli mi na to někdo dá prachy :slight_smile:

Edit: A pochybuju, že bych to zvládl lépe než tenhle projekt,… není to sranda :slight_smile:

ta rychlost je usmevna :slight_smile:

Edit: kecam, uvalim vsechny btc za single, ma to rychlejsi navratnost a risknu to! otazka trva: chce se nekdo pridat k objednavce? postovne zustava stejne. http://www.butterflylabs.com/pre-order-form/