Služba za BTC a DPH

Ahoj,
dokázal by mi prosím někdo poradit, jak správně účtovat daň z příjmu a DPH (mám IČ a jsem plátce) při provozování následující služby. Někdo „Inzerent“ mi pošle libovolnou částku v BTC a já mu za to zobrazím reklamu na svých stránkách. Někdo další „Klikač“ se na tu reklamu podívá a já ho odměním zlomkem BTC od Inzerenta a určité procento z tohoto zlomku si nechám. Můj příjem tedy nevzniká v okamžiku přijetí BTC od Inzerenta, ale až když Klikač klikne na jeho reklamu.
Předem díky!

Prvni postreh je ze “Klikac” neni platce DPH, ale abysis mohl uplatnit naklady musel bys s nim uzavrit smlouvu… Idealni pro jednoduchost by bylo btc vubec neuctovat a uctovat jen prijmy v CZK v okamziku konverze na burze, resp. prijeti CZK na bankovni ucet pri vyberu z burzy. Z prijate castky normalne zuctovat DPH…

Jestli bude chtit kazdy zadavatel reklamy pro sebe fakturu zvlast, bude to komplikovany… protoze to budes muset rozpocitat na CZK… navic tezko muzes vyfakturovat celou castku kdyz jsi cast odvedl klikacovi…

Nicmene mas ambiciozni plan, takze asi soucasti rozpoctu tveho startupu by mel byt ucetni poradce :smiley: