Stavba poolu

pool
development
software

Debata se rozběhla diky za informace. Je tady ale zas jako obvykle moc negativniho tonu :-). To mě vždycky baví všichni ví proč to nejde a nikdo neřekne, jak by to šlo :-).
Je jasné, že domena je to poslední a je potřeba pronajmout VPS, což je ta nejmenší část. O spoustě věcí nemame ani ponětí jak vidno, za čož diky. Jako obvykle mě to neodradilo spiše naopak. Myslim, Waldesi, že bude potřeba vic než tři nadšence ale spíše investory.
Jo diky za kontakt Waldesi ale trošku nestiham v praci tak napišu později.

Chlapi pokud mužete nabidnout čas tak napište prosim PM.
Abych to upřesnil zkusil bych navrhnout toto: cena za akci rozjetí ve VPS, např tohoto. viz https://github.com/MPOS/php-mpos (pokud nic lepšího neseženeme), implementace noveho coinu (ješte nevyšel ma po ICO seženu). Pokyny pro udržbu. Možná sem něco vynechal což neni zaměr ale to by se vyjasnilo za pochodu. :slight_smile:
My bychom si zatím zahrali na investory a pak na udržbaře. Jestli se to chytne tak to budu řešit dál. :slight_smile:

No a to mluví za vše, řekl bych :wink:

To není negativní tón, to je střízlivé zhodnocení reality :wink:
A já jsem řekl, jak by to šlo.

Jenže ty potřebuješ vývojáře … a celou dobu se tu snažím naznačit, že potřebuješ člověka (a ne jednoho) na full time. A druhá věc je ta, jak si chceš zahrát na údržbáře, když nebudeš rozumět co ten soft vlastně dělá, jak a proč?

Když jsem kdysi čuměl do slushova stratum serveru a snažil se pochopit co a jak, tak jsem ze začátku dost tápal … ono obecně je jednodušší soft napsat a pak se o něj starat, než převzít nějaký soft a pak se jej snažit udržovat

S posledním nelze než souhlasit.
Diky Ramirezi za postřehy.

Sorry ale stale nerozumim, co nabizis ty?

A jen pro tvou informaci nejaky VPS na provoz stacit nebude (maximalne na vyvoj)… Chce to hromadu pameti a silny CPU a to virtualy obvykle nenabizeji (tam je treba jen jedno jadro a k tomu 4 GB ram… a pokud ano je to za nesmyslne penize)…

To uz je lepsi postavit si vlastni ultra vykonny zelezo a hodit to k nekomu na optiku.

Carlosi maš pravdu jak na to koukam tak to fakt nebylo jasné. No přeci penize za dilo.
Hmm s tim železem to asi maš pravdu ale to ted nebude potřeba na menši mining.
Uvidim jestli do toho vubec pujdeme. diky

Vrátim sa ku tomu, že my sme začali s tým, že sa objednala doména. Tu skúsení ľudia to ohodnotili, že doména je to posledné čo treba … No ono to tak nejako vyšlo z toho, že my sme vôbec neuvažovali chodiť na vlastnom železe. Som už dlhé roky správcom istých stránok, tak nejaké skúsenosti s konektivitou a traficom mám. A aby som mohol objednať hosting tak som musel najprv získať doménu. Žiaľ bohu sa to vyvinulo tak ako som spomínal ale tak mi napadá otázka : Je podla Vás lepšie (výhodnejšie) platiť dostatočne rýchle pripojenie a chodiť na vlastnom železe, starať sa oň atď. alebo tak ako sme zamýšľali my nechať to za primeraný poplatok na profesionálov a starať sa naozaj len o samotný pool ? A ešte jedna, máte konkrétnu predstavu aký asi je veľký trafic takého poolu ? Ja to odhadujem na dosť veľa ale ako stále hovorím som lama v týchto otázkach.

Waldes.

Traffic co si vzpominam problem nebyl. Nejvetsi bottleneck pri provozu byla pamet. A potom v okamziku kdy byl jakykoliv problem a potreboval jsi dosyncnout blok tak byl bottleneck v CPU. Samozrejme rychly disk je vyhoda, asi by se hodilo to jet na SSDcku…

Takze z techto duvodu bych to dneska delal jedine na vlastnim zeleze.

Kdyz koukam na aktualni ceny - virtual 2 jadra, 8 GB, 200 GB (a to ani neni SSD) stoji nejakych 50 USD mesicne… to uz mi levneji vyjde serverhousing vlastniho zeleza.

Asi by se dal sehnat dneska nekdo kdo ma doma optiku a pevnou IP a k tomu bych to vrazil za prispevek na ele. klidne ve formatu tower a nemusis stavet 1U server. Kdyby nahodou projekt nevysel, udelas si z toho toweru slusnej firemni workstation.

Tady mi přišla zajimavá ta nejvyšší nabídka za 600Kč. Hodnocení?
https://www.forpsicloud.cz/vps/virtualni-server.aspx
Asi by se nemuselo řešit konektivitu a její rychlost.
Myslím že by to potřebovalo slušné odezvy ne?
Segra optiku ma ale nepřijde mi to UPS jako dobrej napad.
Nebo jo ?

Za mňa hlasujem rozhodne to brať, tu sú ponuky rozhodne o dosť vyššie a aj tak sme o tom uvažovali.

Waldes.

Cao, je toto forum stále aktualní ? dostal jsem na vás odkaz, řěším teď podobný nápad. Chtěl bych ho realizovat co možná nejdřív. Ctel bych vytvorit odnoz Monera, postaveny na cryptonote a verejny pool k ty minci, plus pro jine coiny. Ale jak už tu píšete, je na tom spousty práce. Servry bych mohl mít relativne levně, ale spojit tým lidí dohromady, programatory a delelopers. Aktualne resim problem s pluginem cgg viz

... spousta bordelu z kompileru .. sry, ale editnul jsem to .. Ramirez

Rád bych se sváma spojil, mam toho už spousty v hlavě co a jak má být. Napište mě plz na omnity.company@gmail.com a vytvoříme nějaký telegram, Díky

Máš naprostou pravdu, co jsem teď při upgradu fóra projížděl externí odkazy, vetšinou jsou domény už ve vlastnictví spekulantů a zaparkované :slight_smile:

Překvapivě i třeba litecoinový czech-made pool cryptoworld, který tu kluci na fóru svého času hodně propagovali.

Každopádně @jirka66, @Waldes a @Yeshuae good luck! Rád vás podpořim propagací na fóru…