Tether (USDT)


#1

Kryptoměna tether by mohla mít ničivý dopad na kryptotrh.


Rozdíl v kurzu na burzách
Monitoring Médií - sdílejte odkazy
#2

Díky za tuhle aktualitu. Pro ty co to zajímá, doplňuju bigger picture…

Tether (https://tether.to/) je velmi zajímavý altcoin, který je navázán fixně (tzv. peg) na hodnotu dolaru.

Tether vydává Tether Limited 1:1 k americkému dolaru, takže ke každému vydanému Tetheru musí držet 1 americký dolar v bance.

Poslední zprávy ale zpochybňují solidnost této firmy. Za prvé je tam prý určité spojení s bitfinex.com, který je největší BTC burzou a USDT (tethery) používá pro zjednodušení fiat plateb. Za druhé se Tether Limited rozešel se svými auditory již někdy v září 2017 a od té doby chybí audity kapitálu. Za třetí se zdá podezřelý ten obrovský nárust market capu, z 440 mil. USD v září 2017 na 2,2 mld. USD nyní v únoru 2018. A konečně za čtvrté: v prosinci obdržela společnost Tether a Bitfinex předvolání k americkému soudu.

Okamžitě se rozjely spekulace zda Tether skutečně drží 2,2 mld. USD a nekouzlí náhodou Tethery z ničeho. A paranoia číslo dvě je, zda náhodou prosincové rally bitcoinu nebylo způsobeno právě nafouknutím tržní kapitalizace tetheru.

Více info:

Mimochodem média mylně tvrdí, že společnost má zablokované bankovní převody. Ta ale ve svém prohlášení 18.4.2017 uvedla, že její Taiwanské banky nepřijímají pouze mezinárodní převody. Lokální bankovní transfery v rámci Taiwanu fungují údajně na 100% a bez zpoždění.

Market statistika:

Cena zatím drží (pokud se ukáže že je to pravda, půjde cena tether tokenu na nulu), takže investoři zřejmě těmto domněnkám nevěří…

Mimochodem tether podle mne řeší určitý tržní problém rychlého přesunu mezi burzami a zvyšuje efektivitu arbitráží, čímž má nezastupitelné misto na trhu. Myšlenka je to geniální a divil bych se, kdyby to vydavatelé takto nezvládli…

Využívá ho celá řada burz, která jinak není nijak napojena na banky:

Tether token mi dost připomíná starý dobrý BitInstant… Schválně, kdo z vás pamětníků si ho pamatuje a používal na nabíjení Mt.Goxu? :slight_smile:


#3

Tikající bomba ve světě kryptoměn. S tetherem se může zhroutit i bitcoin.


#4

Přijde mi to trošku přitažené za vlasy… Sice si to myslí nějaká agentura, ale trh si to zřejmě nemyslí… Jinak by to již promítnul do ceny USDT, která je stále 1 USD…


#5

Podle nejnovější studie Dr. Wang Chun Wei měla kryptoměna Tether minimální vliv na cenovou bublinu v Bitcoinu:

https://www.coindesk.com/tethers-impact-on-bitcoin-price-not-statistically-significant-study-finds/


#6

Tak možná, že vysvětlení je zde:


#7

Tether uz se opet vraci z cen 0.85 USD za USDT na 0,95… viz https://www.kraken.com/charts tak uvidime.

Kazdopadne ho nejaky jiny stablecoin nahradi… na cenu BTC to zatim vliv nema…