Těžení kryptoměn a česká legislativa?

Ahoj,
chceme si koupit Ready-made s.r.o. plátce DPH a začít těžit na firmu.
Doposud jsem těžil sám na sebe v malém asi 4 roky, takže jsem daně neřešil.
Dost jsem studoval, sháněl informace a byl na konzultacích s firmy specializujícími se na zakládání firem + optimalizaci daní a nikdo mi toho moc neřekl.
Chceme si zisky z firmy odvádět v kryptoměnách.
To už jsem zjistil, že prostě v den rozhodnutí valné hromady vyplatit si zisky prostě 15% převedu podle kurzu do CZK a nasypu je státu.
Jak je to ale s korporátní daní? To prostě musím zdanit 19% ještě všechno vytěžené po strhnutí nákladů? A kdy? V den podání daňového přiznání? Nebo jak?
Popřípadě je možné si založit firmu ve státě, kde budou daleko vstřícnější podmínky k platbě daní za kryptoměny?
Budu rád za jakékoliv postřehy popřípadě jestli se někdo věnuje této problematice, tak bych si rád vyžádal placenou konzultaci.
Díky

DPPO normalne ke stejnemu dni jako priznani, tj do 31.3.

Mne se 19% dan ze zisku nezda nejak dramaticka… Takze tezko hledat vstricnejsi stat. Treba Nemecko je dobre v tom, ze osvobozuje od kapitalove dane pri splneni testu drzby BTC tusim 1 rok. Ale vy asi drzet nebudete…

To jsem uplne nepochopil, nevznikne zisk az pote co kryptomenu prodas? Jak budes ocenovat drzene mince?

No, jde mi o to, že kryptoměny se budou vyvádět jako zisk a pak si je převede každý jako fyzická osoba do korun, pokud bude chtít.
A jak vypočítám těch 19%? Prostě vezmu do DPPO 19% z vytěžených - náklady a pak je převedu na czk a pošlu úřadu tedy?
Je to fakt dost složité na mě.

Nejdriv musis nejak ocenovat drzene mince do CZK…

No a to mám dělat podle kurzu nějaké české směnárny? Nebo podle jaké směnárny, když ČNB nemá kurzy na tyto kryptoměny?

Uz jsem to psal jinde ale v tom je prave ten problem - je otazka jestli ti financak vezme kurzy z nejake burzy…

Imho lepsi je realizovat zisk az v okamziku prodeje, tzn. dorazi ti na ucet koruny a to je tvuj vynos, od ktereho odectes naklady. Tim ze si chcete rozdelovat primo kryptomenu mezi spolecniky se to podle mne podstatne komplikuje.

V soucasny dobe mas bud moznost udelat to podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi, protoze na netu ti sice lide poradi, ale neznamena to ze financak bude souhlasit.

Jako druhou moznost muzes pozadat financni reditelstvi o zavazny nazor na ucetni metodiku. Ten te bude stat par tisic, ale budes vedet vic nez urednici financaku a predevsim na to budes mit papir.