TODO: Chyby/bugy, návrhy a možná vylepšení


#1

Ahoj, snažil sem se dát dohromady vše, co už se tu na mnoha místech fóra rozebíralo. Seznam budu postupně aktualizovat, takže pokud máte někdo něco dalšího, pošlete mi to prosím přes PM. Z důvodu přehlednosti, prosím, nerozebírejte v tomto vlákně jednotlivé položky. Díky.

CHYBY A OPRAVY

 1. Statistika: Průměrná rychlost v tomto kole - ukazuje stále 0 Mhash/sec.
 2. Statistika: Průměrná rychlost za posledních 24 hodin - ukazuje stále 0 Mhash/sec.
 3. Statistika: Odhadovaný čas k výhře - nezobrazuje se.
 4. Statistika: Kurz Mt.Gox - kurzy se neaktualizují.
 5. Mining Pool: Kurzy - nefunkční grafy, neaktuální kurzy.
 6. Statistika: Nefunkční graf vedle grafu "Rychlost poolu BitCash" - https://bitcoinforum.cz/pool/graph-usdbtc.php.
 7. Peněženka: po kliknutí v Peněžence (BETA) na tlačítko Nová adresa skončí prohlížeč na prázdné stránce.
 8. Peněženka: po zadání a odeslání platby následuje ještě potvrzení, kde se nezobrazuje "Zůstatek na Účtu:".
 9. Fórum: "Na [ABCLinuxu](http://www.abclinuxu.cz/clanky/decentralizovana-kryptomena-bitcoin)" Na target="_blank">ABCLinuxu vyšel velice - občas se přidává target do textu příspěvku.
 10. Bitcash.cz > Archív FAQ - chybějící odkaz "ryze českého Bitcoin uzlu".
 11. Bitcash.cz > Archív FAQ - chybějící odkaz "v sekci On-line Minéři".
 12. Pokud odstraním minéra, je stále vidět Mining Pool > User Workers: milanc (což je do ukončení bloku logické). Navrhuji po dokončení daného bloku ze seznamu odstranit. Nebo jiná možnost.. do tohoto seznamu přidat funkcionalitu "vzkřísit minéra". Nebo úplně nejlépe ponechat zcela na uživateli možnost minéra kdykoli odstranit se ztrátou výsledků - pokud s ním v aktualním kole nějaké získal. I na smazaného minera lze stále těžit, nicméně nelze ho znovu vytvořit nebo jinak donutit, aby byl viditelný v "Mining Pool > Online Minéři" (zde není vůbec vypsán).
 13. Lze vytvořit minéra bez názvu - prázdný string... (následně nelze odstranit), navíc se takto vytvořený minér velmi často tváří jako online, přestože nikdy aktivní nebyl.

NÁVRHY A PODNĚTY

 1. SSL certifikát pro server (veřejná sbírka na SSL Certifikát [zde](https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?threadid=136&highlight=%2Bcertifik%E1t)).
 2. Vytvořit historii/archiv vyřešených bloků (celkové počty shares, časy řešení, žebříček uživatelů dle počtu nalezených řešení...).
 3. E-mailová notifikace při odpojení minéra. Tzn. varování, že se váš minér odpojil, vhodné např. pro monitoring velmi vzdálených počítačů. Popř. možnost nastavit treshold MH/s a notifikace v případě poklesu pod tento práh.
 4. Peněženka: E-mailová notifikace po přijení platby (případně ještě možnost nastavit práh/částku větší než).
 5. Pracuju na FB app, ktera zobrazi zakladni statistiky poolu... bude slouzit jako canvas page pro FB profil...
 6. V případě více adres peněženky, ze které odcházejí platby? Možnost nastavit primární (?), popř. primární nějak označit/zvýraznit...
 7. Statistiky poolu/uživatele/minérů přes JSON nebo XML (API klíč).
 8. Statistiky poolu - rozšířit o dlouhodobější grafy, např. při kliku na graf "rychlost poolu" zobrazit totéž v měsíčním, popř. ročním grafu (za delší období).
 9. Textové pole u minerů, které by bylo možné jednoduše. aktualizovat "zvenčí", např. přes GET požadavek/API.
 10. V profilu uživatele možnost preferovat https připojení (jako na FB)... všechny odkazy v rámci fóra a stránek by pak měly být https.
 11. Možná by bylo pěkné udělat stavové/podpisové lištičky, něco po vzoru např. http://deepbit.net/userbar/4d9aa213..._a6ad2e455e.png (pokud se těží je doplněno o MH/s, jinak jen kde těžím.
 12. Pool: E-mailová notifikace ukončení aktuální ho kola (vytěžení bloku).

#2

Mining Pool: Kurzy - nefunkční grafy, neaktuální kurzy.
Hotovo… přidán přehled 5-ti nejlikvidnějších USD tržišť / směnáren.


#3

Veškerý čas je GMT. Proč, když my žijeme v pásmu GMT+1 ?


#4

Divny… mela by byt +1 defaultne pri registraci usera… jinak taky https://bitcoinforum.cz/forum/member.php?s=&action=editoptions


#5

Ahoj, mám dojem, že defaultně je/bylo GMT a také jsem si to musel přenastavit.


#6

Tak mozna nefunguje detekce zony pri registraci… mkrnu na to…


#7

Jsem tu nový, tak se dívám do FAQ ( https://bitcoinforum.cz/forum/misc.php?action=faq ) a vidím, že se tam všude operuje s 50BTC za nalezený blok. Takže možná aby to někoho nemátlo tam ty 50-ky změnit na 25-ky.


#8

Barva hyperlinku/odkazu ve foru je nyni sytejsi a pridano standardni podrtrzeni… Je to lepsi?


#9

rozhodně… mnohem lepší


#10

Prosím o přidání funkce hledání všech příspěvků od aného usera. Např potřebuju najít něco kolem USB minera, vím, že jsem něco psal, ale nemohu najít vlákno… Vyhledání “všech mých příspěvků” by pomohlo. :slight_smile:


#11

Ta funkce tu je - bud ikona [search] u kazdeho prispevku anebo primo pres Podrobne hledani nahore v zahlavi.


#12

Tak jsem tedy s tvou pomocí zjistil, jak najít všechny příspěvky uživatele, když použiju ikonu SEARCH v příspěvku. Ale když jsem chtěl najít “USB” pomocí podrobného hledání vpravo nahoře, neuspěl jsem. :slight_smile:


#13

To mas pravdu, nase hledani podporuje vyrazy s minimalni delkou 4 znaku. Asi bude lepsi vyuzit google s parametrem site:bitcash.cz


#14

Jen takova drobnost-zobrazeni aktualniho kurzu u grafu mtgox neodpovida btc/usd ci btc/czk ale obracne cili usd/btc resp czk/btc.


#15

nejde zvetsit velikost fotky avatara? 50x50 mi pripada tak na forum pred 10 lety.) navic pri moznosti tahani obrazku z jineho serveru by se ani nezvetsila velikost vyuziteho prostoru.


#16

Mě velikost vyhovuje tak jak je. Kdyby byl obrázek vyšší zbytečně by se natahoval stránka nebo by se na ní vešlo o něco méně příspěvků. Spíš mi při vytváření avatara vadilo, že to může být jen gif nebo jpeg. Já tam chtěl dát png.


#17

bla bla bla a mimo to by se hodilo mit i pod avatarem treba lokaci pro lepsi obchodovani. samozrejme, ze nekteri manici chteji zustat v anonymite kvuli egu a jinym potrebam, takze po schvaleni videt, ze je taky z Prahe a domluvit si s nim osobni rande pro kseft. :wink:


#18

Nová funkce - tag do textu příspěvku “qrcode”…

[ qrcode ]1GRow3RHDg1LUW9zDAXbVZBxAPzY5hthZG[ /qrcode ] (bez mezer u zavorek)

např. [qrcode]1GRow3RHDg1LUW9zDAXbVZBxAPzY5hthZG[/qrcode]


#19

pro tu lokaci pod avatarem bych byl všemi 20 :slight_smile:
občas je fajn vědět, s kým se dá jít na pivo … . :wink:


#20

chat … tak nejak mi to nepremava, prestava se mi skryvat hlavni panel a zatuhava mi to cely pocitac …skoda, byla by to dobra funkce

tak je to chromem, potupne jsem pustil ie a tam to slape …