Trade na etoro prosím o radu

obchodni-platformy
trading

Dobrý den, založil jsem si účet eToro a zatrejdoval … Ale pořád se mi honí hlavou jedna věc, ktrou jsem nebyl schopný nikde dohledat ?!? Příklad koupím kryptoměnu za 500$ a stoupne třeba na 900$ tak můžu si poslat na účet jenom ten profit 400$ ? S tím že těch počátečních 500$ bude pořád generovat zisk ? Sorry možná je to blbá otázka ale jsem v tomhle ještě lama.

Predevsim na eToro (stejne jako treba Plus500) zadne bitcoiny nevlastnis… obchodujes tam jenom CFD a jak to maji s vybery si musis zjistit sam. Tyhle firmy jsou zname tim, ze slibuji hory doly prostrednictvim bonusu na obchodovani, ale kdyz dojde na lamani chleba, snazi se ocesat zisky investoru co to jde, vcetne pozadovani nesmyslnych overeni (kritiky na jejich ucet je na netu spoustu), vetsinou jsou registrovany nekde v danovych rajich. Zase maji tu vyhodu ze nabizeji paku a moznost shortovat. Jenze k cemu to je kdyz nemas jistotu ze vydelek budes moci vybrat.

My co se o bitcoin zajimame obchodujeme vyhradne na bitcoinovych burzach, kde si muzes primo bitcoiny vybrat okamzite do sve penezenky (bitfinex.com, bitstamp.com). Soucasne tim podporis bitcoinovou ekonomiku a ne nejaky pseudoobchodniky, co se chteji na uspechu bitcoinu jen svezt.

Takze jestli muzu doporucit vykasli se na eToro a zaloz si ucet na nektere z burz. Nabiji se pres SEPA platbu primo EURy. Vybirat muzes kdykoliv USD, EUR anebo bitcoin.

Děkuji za informace. Mrknu na to…