Vyplatí se kupovat miner?

Ahoj,

začal jsem se o BTC zajímat před pár měsíci. Chci se zeptat, či se vyplatí kupovat Antminer S9 při dnešní situaci?

Zkoušel jsem si ty BTC kalkulačky a po dosazení ceny za energie, spotřebu a hashrate atd, tak mi to vychází, že Antminer bude splacenej do 24 měsíců, což neni nic moc, ale BTC má tendence růst :confused:

Jak to vidíte vy? :slight_smile:

Děkuji
Jey

Pokud spolehas na to ze bitcoin bude rust, je to klasicka spekulace na cenu. Neni v tom pripade lepsi si koupit samotny bitcoin a vykaslat se na tezbu?

No ono když koupím 1 BTC budu mít stále 1 BTC , kterému se bude měnit kurz.
Když koupím Minera, tak tech BTC budu mít víc, kterým se bude měnit kurz :slight_smile:

Pokud vim tak pises ze Antminer se ti vrati za 24 mesicu, tak to trochu odporuje tomu co tvrdis.

Ej sorry. Nevím, kde jsem vzal číslo 24. Podle kurzu, který byl 2 dny z5 mi to vycházelo na cca 6-8. Záleží za kolik bych to dokázal sehnat. Kalkulačka na netu mi vypočítala čistej profit 256$, takže pokud Antminera seženu za 2000$ tak to je 8 měsíců. Což by byl extrém. Našel jsem ho za 1750… Spíš mám v hlavě brouka, či mi něco neuniká nějakej podstatnej údaj.

Bylo by možná se s tebou spojit nějak přes Skype atd? :slight_smile:

Těch 8 měsíců je spíš vymodlená ideální doba návratnosti, nepočítá se zvyšováním obtížnosti, která při současných cenách bude skákat rychleji a výše než Babiš na dotaz jak to bylo s čapím hnízdem. Další věc je dodací doba, pokud objednáš teď a přijde ti za 4 měsíce, podmínky pro těžbu budou úplně jiné. Jak píše carlos, je lepší BTC koupit než těžit…ale pokud máš ideální podmínky, např. elektřinu zdarma (resp v paušálu) tak se o tom dá trochu uvažovat, ale počítej s návratnosti tak 12 - 16 měsíců (hrubý odhad)