Vyplatí se kupovat miner?


#1

Ahoj,

začal jsem se o BTC zajímat před pár měsíci. Chci se zeptat, či se vyplatí kupovat Antminer S9 při dnešní situaci?

Zkoušel jsem si ty BTC kalkulačky a po dosazení ceny za energie, spotřebu a hashrate atd, tak mi to vychází, že Antminer bude splacenej do 24 měsíců, což neni nic moc, ale BTC má tendence růst :confused:

Jak to vidíte vy? :slight_smile:

Děkuji
Jey


#2

Pokud spolehas na to ze bitcoin bude rust, je to klasicka spekulace na cenu. Neni v tom pripade lepsi si koupit samotny bitcoin a vykaslat se na tezbu?


#3

No ono když koupím 1 BTC budu mít stále 1 BTC , kterému se bude měnit kurz.
Když koupím Minera, tak tech BTC budu mít víc, kterým se bude měnit kurz :slight_smile:


#4

Pokud vim tak pises ze Antminer se ti vrati za 24 mesicu, tak to trochu odporuje tomu co tvrdis.


#5

Ej sorry. Nevím, kde jsem vzal číslo 24. Podle kurzu, který byl 2 dny z5 mi to vycházelo na cca 6-8. Záleží za kolik bych to dokázal sehnat. Kalkulačka na netu mi vypočítala čistej profit 256$, takže pokud Antminera seženu za 2000$ tak to je 8 měsíců. Což by byl extrém. Našel jsem ho za 1750… Spíš mám v hlavě brouka, či mi něco neuniká nějakej podstatnej údaj.


#6

Bylo by možná se s tebou spojit nějak přes Skype atd? :slight_smile:


#7

Těch 8 měsíců je spíš vymodlená ideální doba návratnosti, nepočítá se zvyšováním obtížnosti, která při současných cenách bude skákat rychleji a výše než Babiš na dotaz jak to bylo s čapím hnízdem. Další věc je dodací doba, pokud objednáš teď a přijde ti za 4 měsíce, podmínky pro těžbu budou úplně jiné. Jak píše carlos, je lepší BTC koupit než těžit…ale pokud máš ideální podmínky, např. elektřinu zdarma (resp v paušálu) tak se o tom dá trochu uvažovat, ale počítej s návratnosti tak 12 - 16 měsíců (hrubý odhad)