Zainvestuji vyvoj FPGA mineru

2Ramirez, omlouvam se, asi jsme opravdu prehlidl…

K tem ZTEXum nic nemam - pripojuji s epres USB a bitstream se do nich lije budto pres javovsky programek (primo od Ztexu) nebo normalne cgminerem… Takze hadam, z eje tam nejaky bootloader a ted si nevybavuji, ale myslim, ze je snad i na desce nejaky jumper ohledne bootloaderu… musel bych nakouknout.

Jinak Trebic, to je tusim kousek - Jihomoravsky kraj. (Ja sidlim momentalne v Ivancicich)

Tesne vedle, Vysocina, ale to je fuk :slight_smile:
Aha, mas recht, koukal jsem ted na jejich web a asi to tak maj poreseny. Narozdil od lancelota, ktery se programuje pres JTAG. Tak jsem se zas nic nedozvedel :)))
Tak znova, ma tu nekdo Icaruse, nebo Lancelota? Preprogramovaval bitstream? Jakym kabelem? :wink:

@ramirez:
nějaké JTAG kabely a info:
http://pandatron.cz/?591&usb_jtag_adapter
http://www.seeedstudio.com/depot/dsjtag-2-in-1-usb-jtag-cable-for-fpgacpld-p-1040.html

http://www.xilinx.com/support/index.html/content/xilinx/en/supportNav/silicon_devices/fpga/spartan-6.html

stáhl jsem cosik od ztexu … chceš to poslat přes úložnu?

no ja ty stranky od xilinx mam docela prostudovany, pisou tam spartan6 - platform cable usb II … ale kdesi jsem narazil na platform cable usb I, ktery by mel umet spartan 6 taky naprogramovat … vyrazny rozdil je v cene, proto to resim …

vypada zajimave a brzo konci.)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=193153.0

skoda ze jsem takovy nemehlo.

není to náhodou o tom, že zboží má určité vady na kráse, které prodávající nechce řešit a proto prodává bez záruk?
Já bych takového zajíce v pytli nekupoval. :slight_smile:
A to ani kdybych byl menší nemehlo v oboru FPGA.
Když budeš mít štěstí, tak bude polovina fungovat …

Tak nam predmet debaty behem poslednich par dni trochu ujel, takze se ptam znovu - je zde nekdo, kdo je schopen dany projekt po technicke strance uchopit, viz. muj prvni prispevek?
Nikdo si nechce vydelat a nasledne vydelavat i v budoucnu? :slight_smile:

Asi jsem blbej, nebo neumim pocitat :smiley: A nebo cinska Shirley :smiley:

Kazdopadne spartan za bratru 400,- neni vubec spatna cena. :wink:

Co se ti nelíbí? :slight_smile:
10x XC6SLX150-N3FGG484C XILINX á 119,68$ >>> 1196,80$
shipping cost >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 45,00$
PayPal fee >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 50,00$
total … >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 1291,80$

vsak jasny … akorat to je blbe napsany, ze jsem v prvni chvili neveril vlastnim ocim … kazdopadne i takhle je to oproti farnellu vyborna cena.

Kdybys bral 130$/ks
na kolik vyjdou ostatní součástky?
Je tam, pokud dobře vidím 6 větších kondíků
celkem tak 80 SMD kondíků, kolem 60 odporů, nějaké DIP switche, pár I/O, konektory, i nějaká ta cívka se najde … :slight_smile:

odhadem tak cca do 1500,- vcetne osazeni desky
muzu to ve volne chvili spocitat presneji :slight_smile:

Tak jsem to spocital trosku presneji (stale odhad) a neni to vesele. Nechal jsem si vyjet seznam soucastek a pohledal je na farnellu. Prvni deska vyjde cca na 13500,- bez DPH. Pri vyrobe dalsich 20ks by to bylo cca 7800,- bez DPH. Necham si jeste udelat presnejsi cenovou nabidku od firmy, ktera soucastky nekupuje po kusech, ale po tisicich, ale kazdopadne cinska cena bude asi i tak nizsi. Holt jsme v Evrope :frowning:

Ja vam to rikal. :slight_smile: Zadarmo to nebude

Tam vidim velky problem v tom, ze to pole je neorane. :confused: Proste ty super kousky FPGA cipu, ktere by na tezeni byly super jsou drahe jako prase, protoze se skoro delaji v kusech.

Jinak ono jde vzdy o mnozstvi. Ale zase nevim, co by to mel byt za problem. Kolik stoji ten Spartan? K tomu nejake USB rozhrani (nejaky FTDI na paralerni?) Pak zdroje (tam vidim nejvetsi potiz, protoze s tim je u FPGA vzdy blba prace, jsou tam blbe napetovw hladiny jako 1.2V a celkem proudy).

Kdybych to nejak vyvyjel, tak bych to udelal hybridni, tedy vzal bych spartana ciste pro SHA256 pocitani. Vedle toho nejaky ARMko ktere je dost rychle, aby stacilo zasobit ten FPGA cip a zaroven komunikaci po USB. Ale to nebude problem. Protoze jak zacnes toho hodne rvat do toho FPGA tak prichazis o moznost mit tam vice SHA jader a hlavne je podle me daleko jednodussi optimalizovat ARM nez FPGA (z pohledu toho, ze clovek by se musel naucti hodne veci).

Takze pak staci v tom FPGA mit nejaky vstup/vystup asi paralerni idealne a jen tam nacpat nejake data a zase nejake vytahnout.

Jiank co treba vyuzit https://github.com/progranism/Open-Source-FPGA-Bitcoin-Miner ?

1. spartan stoji cca $130 vcetne dopravy
  2. ftdi tam je
  3. zdroje jsou v pohode, integrovany stepdown menice
  4. armko neni potreba, tohle dela logika v fpga, nezabira zas tak moc mista, normalni seriova linka
  5. v lancelotu a jeho klonech je jedno full unrolled jadro, co takt, to hash. narazil jsem na zdrojaky dvou paralelnich jader do 6slx150 …
  6. open bitcoin miner je fajn, vychazim z nej … ale neresi hardware
  7. problem je cena prvni desky, kdyz jich bude 100, tak neni problem. deska je sestivrstva a kdyz jsem videl, jak je delana, tak to dava smysl.
  8. bude asic v blizke budoucnosti? v radu tydnu? prodavaj se cipy, ktery jeste nikdo nevidel … ma tenhle smer jeste smysl nebo ne?

@ramirez:
pokud by se dalo sehnat nějaké referenční zapojení nějakého toho Virtex/Kintex … mohlo by být zajímavé …
ale to znamená vývoj v podstatě od nuly … :frowning:

no ano a ne, to hw kolem bude hodne podobny, musely by se vzit datasheety, podivat se na napajeni a upravit zdroje, jinak je to v podstate asi stejny … ale porad se tim nezbavujes tech castek, o kterych jsme se bavili pres pm. a nemam predstavu, kolik stoji virtex/kintex u cinana

ceny se dají zjistit… :slight_smile:
kouknu na to …
http://www.alibaba.com/product-gs/827731728/_IC_AES_V6DSP_LX240T_G.html
má sice jen asi 2násobný výkon než Spartan SX6LX150, ale možná bude dostupnější …

Jen vás chci také varovat, že navrhnout desku pro takovéto čipy není zrovna sranda. :confused: Už tam jsou celkem frekvence, takže člověk musí řešit křížení spojů a délku. Naštěstí tady ta komunikace moc není, takže snad s tím nebudou takové problémy.

A myslím si, že by jsi se do 4 vrstvé desky přeci jen mohl vejít. Pokud to člověk nenechá naprasáka naroutovat autorouter.