Zainvestuji vyvoj FPGA mineru

ta parallela nevypada spatne, regnul jsem se tam a uvidime jak se to vyvine, teoreticky podle toho co tam pisou, by melo byt snadne na tom pocitat i ltc …

@x5442:
jenže Merrick je poněkud obtížně sehnatelný … a pomět cena/výkon není a tak oslnivý. :frowning: Nehledě k tomu, že ještě si nikdo to na něm nezkusil …
Když si vezmu, že za 2xSpartan na Lancelotu dám cca 400$, tak za 24x Spartan bych měl dát cca 5x tolik (množstevní výhoda :slight_smile: )
Jenže při ceně 9350$ je to asi 23 a něco krát více :frowning:
Takže … OUT !!

No právě. A to platí pro [téměř] všechny takovéhle FPGA desky, které nejsou primárně vyvinuté pro těžení.

IMVHO teď už je pozdě na vývoj FPGA mineru, určitě ne úplně od začátku, zvlášť když jsou k dispozici zdroje zapojení Lancelotu, navíc to těžko někdo udělá levněji než za těch cca $300, co se prodává (jak už se probíralo dříve, našinec by se musel dost snažit, aby za těch $300 vůbec sehnal 2× Spartan-6 XL150, plus ostatní součástky, návrh a výroba min. 6-ti vrstvého PCB, osazení, testování atd.)

no existuje také firma Picocomputing a ná pěknou desku EX-600 se 6xVirtex6, ale cena za ni bude astronomická

nemyslím si, že někdo bude nějak masověji dodávat ASICy, je to škoda, protože výkon je 50-100x větší než u FPGA
můžete někdo dát k nahlédnutí hash algoritmu pro Spartan ??

je toho miliarda na webu … treba lancelot/icarus viz. https://github.com/ngzhang/Icarus/tree/master/FPGA_project/Src ale asi ti bude chvili trvat, nez se v tom zorientujes, neni to klasicky programovani, nektery veci se deji paralelne, prestoze jsou zapsany sekvencne … chce to nastudovat verilog, nebo vhdl …
asicy asi nikdo masove dodavat nebude, ale dostane se mezi lidi mraky cipu

Zkousel jsem to, ale nedostanu se pod cca $400 vyrobni naklady.
Bohuzel nejsem v Cine.

jake mas prakticke zkuseosti ? mas vyvojove nastroje ? byl bych ochoten pro to něco finančně udělat, asi nákupem nějaké hotové desky buďto pcie, nebo akcelerátor přes usb

asi bych vybíral z těchto variant, uvidím, jak se pochlapí s cenami
Picocomputing EX-600 (6xVirtex6 - bude určitě velmi drahé)
DINI Group DN9000K10 (16xVirtex5)
DINI Group BNBCF_S12_PCIe (12xSpartan 6)
Enterpoint Marrick 3 (24xSpartan 6)
jsi schopen odhadnout dosažitelný výkon těchto věcí ?

dá se ale tké začít s:
ZTEX USB-FPGA Module 1.15y

mam k dispozici xilinx ise a na pcb altium designer
ztex uz rozumne nesezenes
virtexy neodhadnu, neznam pocet makrocel a ve tri rano se mi je hledat nechce :slight_smile:
spartan 6 … zalezi jaka verze spartana … 6slx150 dava 200MHs momentalne, mely by se vejit dve jadra paralelne -> 400Mhs / cip

@ andromedasys:
info o jiných čipech Xilinx - Virtex/Kintex:
http://www.dinigroup.com/~mdini/Bitcoin_mhash_FPGA_guide_v1402.pdf

https://github.com/ngzhang/Icarus ???

ano icarus a lancelot jsou open source, jako spousta dalsiho … zname
o par postu vyse jsem to ja sam daval jako zdroj …

a jsou k sehnání??

a nechtel bys si procist forum, aspon poslednich par threadu v kazde kategorii, co se tu resi, predtim nez zacnes postovat tyhle otazky? odpovedi na ne tam uz vsechny jsou.

ale samozřejmě, jenže se mi nechce číst spousty názorů laiků, sám jsem se kdysi zabýval vývojem, a u tebe jsem měl pocit, že víš o co jde a věci rozumíš…
takže, já jezdím přes třebíč 2x týdně na chalupu, rád se setkám a věc bych rád probral… samozřejmě máš-li zájem na věci spolupracovat…
na soukr. vzkazích mohu vyměnit tel číslo

to je blby, kdyz jsi neschopnej cokoliv najit na foru co?.)

.))))))

musel jsem byt velmi repektovany vyvojar, co neumi hledat na internetu.

@andromedasys: klidne se sejit a poklabosit muzem, ale nemyslim si, ze se da prijit s necim revolucnim. Sestivrstvou desku doma na kolene neudelas, BGA cip doma nepripajis, alespon ne se 100% uspesnosti. A ono v podstate neni co vyvijet, lancelot a icarus de facto jsou referencnim zapojenim jak cipu, tak pouzitych stepdown menicu na pozici zdroju. Jedine, co by slo udelat, je zjednoduseni desky odebranim vyvedeni GPIO, ale to desku moc nezlevni. Druhou moznosti je uprava bitstreamu, na coz se chystam, az mi prijdou objednane lanceloty. Vyrobu a osazeni PCB jsem poptal v CR i v cine, odpovedi mi zatim nedosly, ale odhaduju, ze v CR se pod $400 nedostanu.