Zdanění příjmu na bankovní účet

daně
účetnictví
tax

Mám dotaz ohledně zdanění,když mi dojde na bankovní účet 10x20 BTC za den ( cca milion) musím to zdanit? Nebo to nikdo nebude kontrolovat? Jde mi o to že denně budu provádět asi 10-20 transakcí (~120000 CZK/tx) přes simplecoin (česká směnárna)

Pokud se o to nikdo nezajímá tak je to ok,ale nerad bych pak byl překvapen až by si pro mě přišli :cowboy_hat_face:

Vlastním menší ASIC farmu na BTC/LTC/DASH a taky investuji do různých projektů.

http://xbtc.cz/bitcoin/2015_07_25-ucetni-standardy-bitcoin-a-dan-z-prijmu/

děkuji :slight_smile:

Takže i když si to nechám směnit na simplecoin,musím podat daňové přiznání? Vyhnout se dani by šlo ale musel bych najít někoho kdo by mi poslal Bú za BTC?

Pokud soukromé osobě bude chodit na běžný osobní účet mega denně, říká si to o nahlášení podezřelé transakce ze strany banky na FAÚ…

Je jedno kdo ti to smění, daňové povinnosti si každý hlídá sám za sebe.

Podle mě máš 3 možnosti.

1. neřešit to a počkat až nastane problém (ve smyslu vyděláno 365 mega=cca 54 mega daň z příjmu a k tomu ještě odvody na zdr/soc doměřené + penále)
  2. řešit to na IČ nebo založit firmu (aby sis mohl odečíst náklady, např. hw a elektřina)
  3. založit firmu v daňovém ráji a vše řešit přes ni (založení 30k, ročně cca 15k a daň 0)

Úplně ideální však je nechat si většinu výdělků v btc a ty v budoucnosti přímo utrácet bez převodu na fiat měnu. Je mi jasné že musíš platit elektřinu a vrací se peníze za nákup asiců, ale to určitě není mega denně.

Když budeš měnit rozumné částky, vyhneš se otázkám v bance na účel peněz a prokazování jejich původu.

Pokud vím tak nad 350 000 Kč je třeba ze strany banky zjišťovat účel platby a původ peněz (zákon proti praní špinavých peněz).

Zašel bych za daňovým poradcem…

Dobře tedy :slight_smile: Asi si pošlu měsíčně jen pár tisíc na účet a zbytek nechám v btc :slight_smile:
A nebo si najít v praze ten bitcoin bankomat a vybírat celej den 25000kč/tx aby nechtěli doklad totožnosti :slight_smile:

Prezentace na téma Právní a daňové souvislosti kryptoměn

Btw. každá banka má trochu jiná pravidla, ale v malých bankách (např. airbank, zuno, equa) jsem musel při zakládání účtu uvést info odkud pocházejí peníze, které se v budoucnu budou na účtu vyskytovat a byl tam strop jak velké transakce mi mohou přijít (50-100k měsíčně), aby to byl osobní (nepodnikatelský) účet.

V mbank, kde mám účet víc jak 10 let mi nedávno přišla tahle veselá zpráva. To jen k tomu mega co by ti denně chodilo na účet:D Nezkoušel bych to:)

Hlavní zdroj prostředků

Vážená klientko, vážený kliente,

na základě zákona č. 6/1993 Sb., o ČNB a ustanovení § 9 odst. 2 písm. a) zákona č.253/2008 Sb., AML zákon, jsme povinni shromažďovat informace o hlavním zdroji prostředků, které plynou na váš účet založený v mBank a účelu obchodního vztahu mezi Vámi a Bankou.

Předpokládáme, že hlavní zdroj Vašich peněžních prostředků tvoří příjmy ze zaměstnání, přičemž účelem obchodního vztahu bude provádění transakcí do výše 100.000 Kč, jež budou souviset s běžnými životními potřebami, ale pokud je váš zdroj prostředků jiný, např. dědictví, dar či příjem ze starobního důchodu nebo účel obchodního vztahu tvoří transakce převyšující 100.000 Kč, pošlete nám prosím tuto informaci na emailovou adresu servis(at)mbank.cz spolu s uvedením vašeho rodného čísla.

Takže bude výhodnější zajet si do Brna/Prahy na ~8 hodin a vybírat z Bitcoinbankomatu třeba za hodinu 2x25000kč ? Tam se to myslím nedaní :nauseated_face:

Mám předobjednávku na scrypt-n minery ( jeden má výkon 2048 MH/s) a podle coinwarz by byl výdělek okolo 1900 USD/den (za elektřinu okolo 20$/den) pokud to není SCAM tak jsem výhodně nakoupil :nauseated_face: a investice se mi vrátí do necelého měsíce :cowboy_hat_face:

No pokud je to takhle… Ještě bych nesundával boty, když brod je ještě daleko…:smiley:

Nepleť si ověření identity s daňovou povinností. To že po tobě někdo nechce občanku (obecně) ještě neznamená, že nemáš nějakou povinnost vůči státu, kterou si máš pohlídat.

Když prostředník nezná tvoji identitu, na tom nesejde. Ty jsi ten kdo si má hlídat jestli nemáš náhodou z něčeho odvést daň (o čemž by se dalo u btc polemizovat).

Je vcelku jedno jestli to prodáš v automatu nebo někomu za cash. Co pak ale s tou hotovostí? Když si to pak budeš vkládat na účet, je to ještě podezřelejší, než když to dojde na účet ve větší částce.

Nechci ti brát iluze, ale své výdělky začni počítat až ty minery budou zapojené a reálně něco začnou generovat. Počítáš potencionální zisky kdybys je měl zapojené už teď (přitom ještě ani neexistují). Ale než dorazí, bude úplně jiná obtížnost sítě a jiný kurz.

Na to že se ti to vrátí do měsíce můžeš rovnou zapomenout:) Až to dorazí všem co to objednali tak poletí obtížnost do nebes.

No jasně co bys tam taky chtěl danit… To není jako když děláš brigádu a zaměstnavatel ti strhne daň z příjmu a odvede za tebe. Daňové přiznání si podáváš sám pokud máš zdanitelné příjmy, které nebyly zdaněny u zdroje.

I kdyby na btc byla třeba DPH, kterou by odváděl provozovatel směnárny/automatu, pořád by daň z příjmu a daňové přiznání bylo na tobě.

Aha,takhle…

No co se týče minerů,dorazit by měli ještě tento rok,jediná možnost jak vydělat těch 1900 USD/den je jedině taková že bych vykoupil všechny minery=což je nereálné a zadruhé na to nejsou finance,když jeden takový miner může stát i přes 8000 usd.
Uvidím jak budou šlapat,ale myslím že těch 1000usd/den by to mohlo vydělat dejme tomu 3 měsíce po dodání.

Mám předobjednávku na scrypt-n minery ( jeden má výkon 2048 MH/s) a podle coinwarz by byl výdělek okolo 1900 USD/den (za elektřinu okolo 20$/den) pokud to není SCAM tak jsem výhodně nakoupil a investice se mi vrátí do necelého měsíce

Tohle me trochu pobavilo :sunglasses:

Mě také :slight_smile: Ale opravdu je to tak.

S hotovostí? :slight_smile: Napřiklad objednat si zboží na dobírku ? :slight_smile: Nebo něco koupit v obchodě,s hotovostí se dá dělat věcí.

Na začátku jsi psal o milionu denně. Myslel jsem to v tomto kontextu. Pár mega v hotovosti se blbě vysvětluje:)

Objednával jsi u https://www.ehsminer.com/ ?
https://bitcointalk.org/index.php?topic=573712.0

Ještě neexistuje ani funkční prototyp. Podle toho co psali minulý rok, tak měl být hotový v červnu (2015). Máme tu konec července a zatím nic.

Osobně bych se do pre-orderu nikdy nepouštěl.
(BFL, AVALON, BlackArrow… nikdy to nedopadlo dobře.)

Skyfoxcz:
Me pride ze sis zapomel udelat domaci ukol. Simplecoin ma relativne vysoky poplatky. Ten bitcoin bankomat je jeste horsi… uz tim by si prisel o znacnou cast zisku, ktery nemas. Navic jestli ten asicminer co si objednal je Asic Scrypt-N Miner Wolf V1 2048 Mh/s, tak to aktualne vypada jako klasickej podvod. Melo to bejt dostupny v 1Q 2015, ted uz tvrdej ze nejdriv 1Q 2016. Jestli to existuje tak to tezi klasicky na farme u vyrobce a zakaznikum to poslou tesne pred tim nez se to prestane vyplacet :frog: Tyhle srandy a sny o vysokejch ziscich tu byly uz nekolikrat… ale oni ty vyrobci nejsou tak blby aby lidem prodali slepici co snasi zlata vejce :stuck_out_tongue_winking_eye:

Přesně :smiley:

Můžu jen doufat že to tak není :smiley: